Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pensioenbelegger APG wordt volledig eigenaar Batavia Stad

Pensioenbelegger APG wordt volledig eigenaar Batavia Stad

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG wordt volledig eigenaar van VIA Outlets, het bedrijf achter Batavia Stad bij Lelystad. De belegger van onder meer de pensioenen van ambtenarenpensioenfonds ABP had al de helft van de aandelen in handen en telt nu 301 miljoen euro neer voor de resterende helft. Daarover heeft het bedrijf een deal gesloten met de Britse vastgoedonderneming Hammerson, die nu nog mede-eigenaar is.

VIA Outlets exploiteert elf grote outlets in negen Europese landen. Daarin zijn meer dan 1130 winkels terug te vinden, waar consumenten op koopjesjacht kunnen voor tal van bekende internationale kleding- en schoenenmerken en luxe accessoires. Het gaat om de op twee na grootste outletportefeuille in Europa.

APG, dat ook een belang van bijna 20 procent bezit in Hammerson, heeft met die Britse onderneming eveneens afgesproken deel te zullen nemen aan een aandelenuitgifte van het bedrijf. Hiermee is voor APG een bedrag van naar verwachting 120 miljoen euro gemoeid.

Hammerson

Hammerson wil met de verkoop van het belang in VIA Outlets en de aandelenuitgifte zijn financiële positie versterken. APG, op zijn beurt, ziet veel kansen in VIA Outlets. "Wij denken dat premium outlets op strategische locaties in toenemende mate populair zijn bij de moderne consument", zegt Robert-Jan Foortse, hoofd Europese vastgoedinvesteringen bij APG.

De koop is nog onder voorbehoud van goedkeuring door de aandeelhouders van Hammerson. Ook moeten toezichthouders nog hun fiat geven.

Meer uit Financieel

AEX-index opent met winst, ABN AMRO flink hoger na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend na het flinke verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers op het Damrak ging onder meer uit naar kwartaalresultaten van ABN AMRO die beter waren dan verwacht. ABN AMRO was daardoor de sterkste stijger in de AEX met een plus van ruim 7 procent.

18 minuten geleden
Topman chipbedrijf Nvidia gaat toch met Trump mee naar China

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jensen Huang van AI-chipconcern Nvidia gaat toch mee met de Amerikaanse president Donald Trump voor zijn staatsbezoek aan China. Huang was eerder nog de opvallende afwezige tussen de topbestuurders die Trump vergezellen voor zijn ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping.

45 minuten geleden
Moederbedrijf MediaMarkt verkoopt meer, maar verlies loopt op

DÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het afgelopen kwartaal iets meer elektronica verkocht, ondanks de "uitdagende economische omstandigheden". Consumenten kochten de afgelopen tijd vooral meer kleine apparaten. Het bedrijf verkocht minder grote elektrische apparaten en telecom- en tv-producten.

54 minuten geleden
TUI merkt dat reizigers langer wachten met boeken door oorlog

HANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI ziet dat mensen langer wachten met het boeken van een vakantie voor deze zomer als gevolg van onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De hotels en resorts zijn minder volgeboekt dan vorig jaar. Volgens TUI moet 45 procent van de reizigers nog een vakantie boeken voor deze zomer.

1 uur geleden
DNB: helft bedrijfsleningen gaat naar midden- en kleinbedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) ontvangt bijna de helft van alle bankleningen aan ondernemingen in Nederland, blijkt uit gegevens die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst presenteert. Volgens de centrale bank betalen de mkb-bedrijven over deze leningen vaak een iets hogere rente dan andere, grotere ondernemingen.

1 uur geleden
ABN AMRO: oorlog Midden-Oosten vergroot onzekerheid, winst omhoog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.

2 uur geleden
Levensmiddelenfabrikanten waarschuwen voor duurdere boodschappen

DEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.

3 uur geleden