Pensioenacties hinderen maandag vliegverkeer luchthaven Brussel
BRUSSEL (ANP) - Vakbondsprotesten tegen mogelijke aanpassingen aan de pensioenen in België raken het vliegverkeer op de luchthaven van Brussel. Luchtvaartmaatschappij Brussels Airlines waarschuwt passagiers dat een aanzienlijk aantal vluchten maandag niet kan doorgaan, omdat stakingen impact hebben op afhandelingsbedrijven.
"De luchthavendirectie heeft ons daarom gevraagd om een significant aantal vluchten preventief te annuleren", meldt Brussels Airlines op de eigen website. "Wij zullen zoals altijd er alles aan doen om de impact op onze reizigers maximaal te beperken, onder meer door vluchten te annuleren waar we voldoende opties hebben om onze passagiers om te boeken, of door vluchten te kiezen met het minste aantal passagiers."
De vakbonden ABVV, ACV en ACLVB organiseren demonstraties tegen plannen van regeringsonderhandelaars om te sleutelen aan pensioenen. Dat raakt niet alleen het vliegverkeer, maar ook het treinverkeer. Volgens de vakbonden zijn namelijk veel spoormedewerkers van plan te staken, meldt het Belgische persbureau Belga. Ook in het onderwijs, bij de post en onder gevangenispersoneel leggen mensen het werk neer
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen van BMW zijn vorig jaar gedaald als gevolg van een zwakke vraag uit met name China. Ook andere Duitse autofabrikanten hebben in China, 's werelds grootste automarkt, aan populariteit ingeboet nu consumenten steeds vaker kiezen voor lokale merken zoals BYD. Ze worstelen ook met een zwakke vraag naar elektrische voertuigen in Europa sinds verschillende landen de subsidies voor die wagens hebben verlaagd.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland zal dit jaar verder stijgen, verwachten economen Jan-Paul van de Kerke van ABN AMRO en Hugo Erken van RaboResearch. Maandag meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dat bijna 4300 bedrijven vorig jaar failliet werden verklaard, 30 procent meer dan in 2023 en het hoogste aantal in acht jaar.
2 uur geledenKOBBEGEM (ANP) - Delhaize heeft een akkoord bereikt met de Louis Delhaize Group om alle aandelen van Delfood over te nemen. Met de overname breidt het Belgische onderdeel van supermarktconcern Ahold Delhaize het netwerk van bestaande Delhaize-winkels in België verder uit. Delfood verenigt 325 verkooppunten die onder het Louis Delhaize-merk actief zijn of door het bedrijf worden bevoorraad.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stijging van het aantal faillissementen in de horeca die dit jaar wordt verwacht, zal de hele sector treffen. Dat denkt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Zowel caféhouders als restaurant- en hoteleigenaren kampen met problemen zoals de gestegen personeelskosten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Horecabedrijven moeten rekening houden met aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt. De vergrijzing van de samenleving leidt tot minder beschikbare arbeidskrachten, zegt Marijke Vuik, voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). "Een bepaalde krapte gaat er blijven."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het jaar 2024 was "uitdagend" voor de Nederlandse horeca. Dat meldt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) tijdens de jaarlijkse horecavakbeurs Horecava. De brancheorganisatie verwijst daarbij naar personeelstekorten en stijgende kosten voor onder meer restaurant-, hotel- en caféhouders.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell behoorde maandag tot de schaarse stijgers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern klom 0,9 procent dankzij de hogere olieprijzen. De olieprijzen liepen verder op tot het hoogste niveau in vier maanden door berichten over nieuwe Amerikaanse sancties op olie uit Rusland.
5 uur geleden