Pennsylvania verwacht donderdag nog verkiezingsuitslag
HARRISBURG (ANP/DPA/RTR) - In de Amerikaanse staat Pennsylvania kan volgens de verantwoordelijke autoriteit donderdagavond (plaatselijke tijd) een resultaat van de presidentsverkiezingen worden verwacht. Op dit moment moeten nog 550.000 stembiljetten worden geteld, zei minister van Binnenlandse Zaken van de staat, Kathy Boockvar, tegen CNN. Ze heeft er alle vertrouwen in dat de meeste van deze stemmen donderdag kunnen worden geteld. Op de vraag of er aan het eind van de dag (vrijdagochtend onze tijd) in Pennsylvania een winnaar bekend kan worden gemaakt, antwoordde ze: "Ja, dat kunnen we zeker".
Volgens haar komen de meeste van de resterende stemmen uit stedelijke gebieden, alleen al 100.000 uit het grootstedelijk gebied van Philadelphia dat als bolwerk van de Democratische Partij wordt beschouwd. Met 92 procent van de uitgebrachte stemmen staat de Republikeinse president Donald Trump met 50,2 procent van de stemmen nipt voor op de Democratische uitdager Joe Biden (48,5 procent). Het gaat om ongeveer 114.000 stemmen verschil.
Wat betreft de poststemmen die na sluiting van de stembureaus zijn binnengekomen, zei Boockvar dat ze niet verwacht dat ze enige significante invloed op de uitkomst zullen hebben. Op woensdag, zei ze, waren er vijfhonderd stembiljetten binnengekomen. In Pennsylvania zijn poststemmen ook geldig, als ze door vertragingen bij de posterijen vrijdag pas aankomen.
"We tellen elke stem," zei Boockvar. Ze benadrukte dat het tellen transparant is en open voor iedereen. Elke kandidaat en elke partij heeft een gevolmachtigde aangewezen om de telling te observeren.
Pennsylvania wordt gezien als een van de meest cruciale swing states. De staat is goed voor twintig kiesmannen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
6 uur geleden