Penders verkiest hoofdtrainerschap FC Eindhoven boven NAC
BREDA (ANP) - Rob Penders ziet af van een terugkeer naar NAC Breda en gaat aan de slag als hoofdtrainer van eerstedivisionist FC Eindhoven. De 45-jarige Penders zou deze zomer bij NAC aan de slag gaan als trainer van de beloften (Onder 21).
"Ik was verheugd opnieuw bij NAC aan de slag te gaan", aldus Penders, die 305 duels speelde voor de club uit Breda. "Echter werd mij een kans aangeboden die ik niet kon weigeren. Ik ben blij en dankbaar dat NAC mij deze stap gunt."
Penders nam in 2011 bij NAC afscheid als voetballer. Later keerde hij er terug als jeugdtrainer. Na een korte periode bij ADO Den Haag werd in februari bekend dat Penders opnieuw aan het werk zou gaan bij de 'Parel van het Zuiden'. Zo ver komt het dus niet.
Commotie
Het is al enige tijd onrustig bij NAC. Technisch directeur Ton Lokhoff stapte eerder deze maand na een dienstverband van amper drie maanden op, omdat hij niet op één lijn zat met hoofdtrainer Maurice Steijn. De hoofdtrainer besloot enkele dagen later ook te vertrekken. Als gevolg van alle commotie kondigden de drie grootaandeelhouders van de club aan dat ze hun aandelen gaan verkopen.
Penders begint in Eindhoven aan zijn eerste klus als hoofdtrainer. De club werd vorig seizoen vijftiende in de Keuken Kampioen Divisie. Penders heeft voor twee seizoenen getekend.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
38 minuten geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
15 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
19 uur geleden