Pence sluit miljoenencontract voor 'standaardwerk' regering Trump
McLEAN (ANP) - De voormalige Amerikaanse vicepresident Mike Pence heeft een miljoenencontract gesloten voor twee boeken. De 61-jarige Republikein krijgt tussen de 3 en 4 miljoen dollar, meldt USA-Today. Volgens de uitgeverij Simon & Schuster wordt Pence's werk "het onbetwiste standaardwerk over een van de meest consequente presidentschappen in de Amerikaanse geschiedenis".
In de boeken verhaalt Pence over zijn tijd in het Witte Huis, als rechterhand van Donald Trump. Het eerste autobiografische deel moet in 2023 verschijnen. Hij maakte eerder deze week bekend ook een nieuw politiek platform te starten om, naar eigen zeggen, "de erfenis van de regering Trump te verdedigen". Pence wil met het platform 'Advancing American Freedom' naar eigen zeggen verder bouwen op het succes van de afgelopen vier jaren.
Volgens politieke duiders zouden de initiatieven kunnen wijzen op een gooi naar het presidentschap in 2024. Ook Trump hintte recentelijk op een nieuwe kans om over vier jaar weer de machtigste man van het land te kunnen worden. Pence houdt op 29 april in South Carolina als gast van een conservatieve christelijke stichting voor het eerst sinds zijn vertrek begin dit jaar als vicepresident een toespraak in het openbaar.
Pence is de eerste belangrijkste speler uit de regering Trump die een boekendeal aankondigt sinds de machtswissel. Ook voormalig adviseur Kellyanne Conway en voormalig minister Mike Pompeo zouden werken aan boeken over de afgelopen vier jaar.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/RTR) - De politie in India kan nog niet met zekerheid zeggen wat de fatale explosie van een auto in New Delhi veroorzaakte. Minister van Binnenlandse Zaken Amit Shah liet maandagavond laat weten "alle opties open te houden" in afwachting van het politieonderzoek. Bij de explosie kwamen meerdere mensen om het leven.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand gaat aan de Verenigde Staten laten weten dat het vredesakkoord met Cambodja niet verder wordt geïmplementeerd. Daarmee is de deal tussen de twee Zuidoost-Aziatische landen, die in het bijzijn van president Donald Trump werd ondertekend, voorlopig van de baan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd (60-40) met een wetsvoorstel om een einde te maken aan de shutdown. De politieke impasse in de Senaat werd na 41 dagen overheidssluiting opgelost dankzij steun van acht Democraten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Syrië gaat zich aansluiten bij een door de VS geleide coalitie tegen Islamitische Staat (IS), melden media als The New York Times en de BBC. Syrië wordt het negentigste land dat zich aansluit bij de coalitie. Die beslissing werd genomen na een overleg tussen de Syrische president Ahmed al-Sharaa en Donald Trump maandag in het Witte Huis.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat stemt naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag (Nederlandse tijd) over een wetsvoorstel dat een einde zou kunnen maken aan de shutdown van de Amerikaanse overheid, schrijft The Washington Post. Een dag eerder kreeg dat wetsvoorstel in een procedurele stemming al voldoende stemmen (60-40), maar het moest nog worden herzien voor definitieve stemming.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich positief uitgesproken over de eerste stap die in de Amerikaanse Senaat is genomen om uit de politieke impasse te komen. Daar werd zondag in een eerste procedurele stemming voor een wetsvoorstel gestemd dat voorziet in de financiering van overheidsdiensten tot in ieder geval eind januari.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine kiezen er bewust voor om hun drie kinderen nog geen mobiele telefoon te geven. Dat vertelde de troonopvolger in een interview in Brazilië, meldt de BBC. "Ik denk dat kinderen online te veel toegang hebben tot dingen die ze niet hoeven te zien", zei William.
10 uur geleden