Pence schort campagne voor presidentschap VS op
LAS VEGAS (ANP/RTR) - Voormalig vicepresident Mike Pence schort zijn campagne op om namens de Republikeinen kandidaat te zijn voor de komende presidentsverkiezingen in de VS. "Tegen het Amerikaanse volk zeg ik: dit is niet mijn tijd", zei Pence tegen de deelnemers aan de conferentie van de Republikeinse Joodse Coalitie in Las Vegas.
"Na veel gebed en beraadslaging heb ik besloten om mijn campagne voor het presidentschap met ingang van vandaag op te schorten", aldus Pence. "We danken God voor zijn verbazingwekkende genade. Hij gaf ons de moed om zoveel jaren geleden naar voren te stappen. En de wijsheid een stap opzij te zetten."
Hij vertelde de toeschouwers "geen spijt te hebben" van zijn kandidatuur en stelde dat hij vooraf al wist dat het een moeilijke strijd zou worden. Ook benadrukte Pence altijd te blijven strijden voor conservatieve waarden.
Vicepresident
Pence was naast gouverneur Ron DeSantis van Florida een van de belangrijkste kandidaten om de strijd aan te gaan met oud-president Donald Trump om de officiële presidentskandidaat namens de Republikeinen te worden voor de verkiezingen die eind volgend jaar worden gehouden.
De 64-jarige Pence was van 2017 tot 2021 vicepresident onder Trump. Hij getuigde tegen Trump over zijn rol in de bestorming van het Capitool in 2021 door Trump-aanhangers die wilden voorkomen dat de verkiezingsuitslag werd geratificeerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt tegen Fox News dat Iran aan zet is in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Vance leidde afgelopen weekend in Pakistan de Amerikaanse delegatie die met Iran onderhandelde. Dat overleg eindigde in een patstelling.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is "verdrietig" over de uitslag van de Hongaarse verkiezingen, zei hij maandagavond tegen Fox News. Hij voegde daaraan toe dat hij niet verbaasd was dat Viktor Orbán er niet in slaagde de verkiezingen te winnen. De opmerking is de eerste erkenning van het Witte Huis dat niet Orbán, maar Péter Magyar van de Tisza-partij de parlementsverkiezingen in het Europese land won.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie komt met hogere importheffingen en lagere quota voor staal van buiten de unie. Het Europees Parlement en de Europese Raad zijn het maandagavond eens geworden over de maatregelen om te voorkomen dat de Europese staalmarkt wordt overspoeld door buitenlands staal.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens koning Willem-Alexander zijn de vrijheden die we het meest koesteren, "life, liberty and the pursuit of happiness", gebaat bij "stabiliteit en bij samenwerking met sterke, democratische, betrouwbare partners." Dat zei hij maandag tijdens een toespraak bij een netwerkreceptie in de Chamber of Commerce in Washington voor zijn bezoek aan Trump in het Witte Huis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Democratische Congreslid Eric Swalwell zegt te zullen vertrekken uit het Huis van Afgevaardigden. In een verklaring ontkent de Amerikaanse politicus beschuldigingen van seksueel misbruik waar hij de afgelopen dagen mee geconfronteerd werd, maar schrijft hij ook dat het "verkeerd is dat mijn achterban mij van mijn taken afleidt".
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Begoña Gómez, de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, is officieel in staat van beschuldiging gesteld voor verschillende corruptiemisdrijven. Dit na een jarenlang strafrechtelijk onderzoek naar Gómez in haar rol als programmadirecteur aan de Madrileense universiteit Complutense. Die aanstelling kreeg ze in 2020, nadat Sánchez in 2018 premier was geworden.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de Atlantische kust in Frankrijk zijn afgelopen winter meer dan 45.000 aangespoelde papegaaiduikers geteld, meldt de Franse vogelbescherming (LPO). Een groot deel van de vogels werd dood aangetroffen. De LPO denkt dat het om slechts "een heel klein deel" van het totale aantal dode dieren gaat, schrijft het Franse medium Ici.
9 uur geleden