Pence schort campagne voor presidentschap VS op
LAS VEGAS (ANP/RTR) - Voormalig vicepresident Mike Pence schort zijn campagne op om namens de Republikeinen kandidaat te zijn voor de komende presidentsverkiezingen in de VS. "Tegen het Amerikaanse volk zeg ik: dit is niet mijn tijd", zei Pence tegen de deelnemers aan de conferentie van de Republikeinse Joodse Coalitie in Las Vegas.
"Na veel gebed en beraadslaging heb ik besloten om mijn campagne voor het presidentschap met ingang van vandaag op te schorten", aldus Pence. "We danken God voor zijn verbazingwekkende genade. Hij gaf ons de moed om zoveel jaren geleden naar voren te stappen. En de wijsheid een stap opzij te zetten."
Hij vertelde de toeschouwers "geen spijt te hebben" van zijn kandidatuur en stelde dat hij vooraf al wist dat het een moeilijke strijd zou worden. Ook benadrukte Pence altijd te blijven strijden voor conservatieve waarden.
Vicepresident
Pence was naast gouverneur Ron DeSantis van Florida een van de belangrijkste kandidaten om de strijd aan te gaan met oud-president Donald Trump om de officiële presidentskandidaat namens de Republikeinen te worden voor de verkiezingen die eind volgend jaar worden gehouden.
De 64-jarige Pence was van 2017 tot 2021 vicepresident onder Trump. Hij getuigde tegen Trump over zijn rol in de bestorming van het Capitool in 2021 door Trump-aanhangers die wilden voorkomen dat de verkiezingsuitslag werd geratificeerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
2 uur geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
4 uur geleden