Pence schort campagne voor presidentschap VS op
LAS VEGAS (ANP/RTR) - Voormalig vicepresident Mike Pence schort zijn campagne op om namens de Republikeinen kandidaat te zijn voor de komende presidentsverkiezingen in de VS. "Tegen het Amerikaanse volk zeg ik: dit is niet mijn tijd", zei Pence tegen de deelnemers aan de conferentie van de Republikeinse Joodse Coalitie in Las Vegas.
"Na veel gebed en beraadslaging heb ik besloten om mijn campagne voor het presidentschap met ingang van vandaag op te schorten", aldus Pence. "We danken God voor zijn verbazingwekkende genade. Hij gaf ons de moed om zoveel jaren geleden naar voren te stappen. En de wijsheid een stap opzij te zetten."
Hij vertelde de toeschouwers "geen spijt te hebben" van zijn kandidatuur en stelde dat hij vooraf al wist dat het een moeilijke strijd zou worden. Ook benadrukte Pence altijd te blijven strijden voor conservatieve waarden.
Vicepresident
Pence was naast gouverneur Ron DeSantis van Florida een van de belangrijkste kandidaten om de strijd aan te gaan met oud-president Donald Trump om de officiële presidentskandidaat namens de Republikeinen te worden voor de verkiezingen die eind volgend jaar worden gehouden.
De 64-jarige Pence was van 2017 tot 2021 vicepresident onder Trump. Hij getuigde tegen Trump over zijn rol in de bestorming van het Capitool in 2021 door Trump-aanhangers die wilden voorkomen dat de verkiezingsuitslag werd geratificeerd.
Meer uit Buitenland
TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.
18 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
1 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
5 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
8 uur geleden