Pence schort campagne voor presidentschap VS op
LAS VEGAS (ANP/RTR) - Voormalig vicepresident Mike Pence schort zijn campagne op om namens de Republikeinen kandidaat te zijn voor de komende presidentsverkiezingen in de VS. "Tegen het Amerikaanse volk zeg ik: dit is niet mijn tijd", zei Pence tegen de deelnemers aan de conferentie van de Republikeinse Joodse Coalitie in Las Vegas.
"Na veel gebed en beraadslaging heb ik besloten om mijn campagne voor het presidentschap met ingang van vandaag op te schorten", aldus Pence. "We danken God voor zijn verbazingwekkende genade. Hij gaf ons de moed om zoveel jaren geleden naar voren te stappen. En de wijsheid een stap opzij te zetten."
Hij vertelde de toeschouwers "geen spijt te hebben" van zijn kandidatuur en stelde dat hij vooraf al wist dat het een moeilijke strijd zou worden. Ook benadrukte Pence altijd te blijven strijden voor conservatieve waarden.
Vicepresident
Pence was naast gouverneur Ron DeSantis van Florida een van de belangrijkste kandidaten om de strijd aan te gaan met oud-president Donald Trump om de officiële presidentskandidaat namens de Republikeinen te worden voor de verkiezingen die eind volgend jaar worden gehouden.
De 64-jarige Pence was van 2017 tot 2021 vicepresident onder Trump. Hij getuigde tegen Trump over zijn rol in de bestorming van het Capitool in 2021 door Trump-aanhangers die wilden voorkomen dat de verkiezingsuitslag werd geratificeerd.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
52 minuten geledenDEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een historisch bezoek gebracht aan het Hooggerechtshof. Hij is persoonlijk aanwezig geweest bij de zaak over zijn presidentieel decreet over burgerschap op basis van geboorteplaats. Het was volgens historici de eerste keer dat een zittende president pleidooien in een zaak van het Hooggerechtshof bijwoonde.
2 uur geledenARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Europese landen reageren vooralsnog onderkoeld op het nieuwe dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS nadenken over het verlaten van de NAVO. Trump verwijt hen dat ze de VS niet genoeg helpen bij de oorlog met Iran. De Finse president Alexander Stubb heeft naar eigen zeggen inmiddels met Trump gebeld en dat zou "constructief" zijn geweest.
3 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt op zijn sociaal medium Truth Social dat "de president van het nieuwe regime" in Iran de Verenigde Staten om een wapenstilstand heeft gevraagd. Volgens Trump is de door hem bedoelde leider "veel minder geradicaliseerd en intelligenter dan zijn voorgangers".
3 uur geleden