Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pence schort campagne voor presidentschap VS op

Pence schort campagne voor presidentschap VS op

LAS VEGAS (ANP/RTR) - Voormalig vicepresident Mike Pence schort zijn campagne op om namens de Republikeinen kandidaat te zijn voor de komende presidentsverkiezingen in de VS. "Tegen het Amerikaanse volk zeg ik: dit is niet mijn tijd", zei Pence tegen de deelnemers aan de conferentie van de Republikeinse Joodse Coalitie in Las Vegas.

"Na veel gebed en beraadslaging heb ik besloten om mijn campagne voor het presidentschap met ingang van vandaag op te schorten", aldus Pence. "We danken God voor zijn verbazingwekkende genade. Hij gaf ons de moed om zoveel jaren geleden naar voren te stappen. En de wijsheid een stap opzij te zetten."

Hij vertelde de toeschouwers "geen spijt te hebben" van zijn kandidatuur en stelde dat hij vooraf al wist dat het een moeilijke strijd zou worden. Ook benadrukte Pence altijd te blijven strijden voor conservatieve waarden.

Vicepresident

Pence was naast gouverneur Ron DeSantis van Florida een van de belangrijkste kandidaten om de strijd aan te gaan met oud-president Donald Trump om de officiële presidentskandidaat namens de Republikeinen te worden voor de verkiezingen die eind volgend jaar worden gehouden.

De 64-jarige Pence was van 2017 tot 2021 vicepresident onder Trump. Hij getuigde tegen Trump over zijn rol in de bestorming van het Capitool in 2021 door Trump-aanhangers die wilden voorkomen dat de verkiezingsuitslag werd geratificeerd.

Meer uit Buitenland

Oekraïne en VS gaan in Zwitserland praten over beëindigen oorlog

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.

1 uur geleden
Zuid-Afrika benadrukt belang samenwerking bij start G20-top

JOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.

2 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro opgepakt

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is opgepakt door de federale politie. Die maatregel is genomen wegens een "hoog vluchtrisico", aldus het hooggerechtshof. De politicus stond sinds augustus onder huisarrest.

2 uur geleden
Belarus verleent gratie aan 31 Oekraïners

MINSK (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft gratie verleend aan 31 Oekraïners die in Belarus zijn veroordeeld voor strafbare feiten. Hun vrijlatingen maken deel uit van afspraken met de Amerikaanse president Donald Trump en vinden plaats op verzoek van Oekraïne, meldt staatspersbureau Belta.

3 uur geleden
Aantal slachtoffers ontvoering Nigeria weer naar boven bijgesteld

ABUJA (ANP/AFP) - Het aantal slachtoffers van de massaontvoering vrijdag in Nigeria is voor de tweede keer naar boven bijgesteld. Er zijn 303 leerlingen en 12 leraren van een katholieke school meegenomen, zegt de Nigeriaanse christelijke koepelorganisatie CAN.

4 uur geleden
Vance: vredesplan moet Oekraïense soevereiniteit waarborgen

WASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.

5 uur geleden
Dodental overstromingen Vietnam loopt opnieuw verder op

HANOI (ANP/AFP) - Het dodental in Vietnam door al weken aanhoudende zware regenval en overstromingen is gestegen naar minstens 55, meldt de regering van het land. Ook wordt nog gezocht naar 13 vermisten.

6 uur geleden