Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pence over terugtrekking Biden: juiste beslissing

Pence over terugtrekking Biden: juiste beslissing

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-vicepresident Mike Pence zegt dat Joe Biden "de juiste beslissing" voor de Verenigde Staten heeft genomen door zich terug te trekken uit de verkiezingsrace. Daarmee heeft hij de belangen van het land boven die van zichzelf gesteld, aldus de Republikein op X.

Pence stelt dat het na de moordaanslag op Donald Trump en Bidens terugtrekking tijd is voor Republikeinse en Democratische leiders om kalmte uit te stralen en een boodschap van "kracht en vastberadenheid" over te brengen naar zowel vrienden als vijanden van de Verenigde Staten. Volgens Pence moet de boodschap zijn dat "ongeacht de staat van onze politiek, het Amerikaanse volk sterk is en het Amerikaanse leger klaarstaat om onze vrijheid en essentiële nationale belangen overal ter wereld te verdedigen".

Pence was vicepresident onder president Donald Trump. Hij was bij de twee vorige verkiezingen de running mate van Trump. Trump wilde voorkomen dat de verkiezingsuitslag van 2020 werd bevestigd, maar Pence weigerde daaraan mee te werken. Pence was een vertrouweling van Trump totdat aanhangers van de toenmalige president het Capitool in januari 2021 bestormden.

Meer uit Buitenland

Luchtvaartautoriteit wil onderzoek alle Indiase 787's na crash

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase luchtvaartautoriteit heeft opdracht gegeven alle Boeing 787's die door lokale luchtvaartmaatschappijen worden gebruikt te inspecteren, na een crash met een Air India-toestel waarbij deze week meer dan 270 mensen om het leven kwamen. De minister van Luchtvaart zei zaterdag dat de autoriteiten alle mogelijke oorzaken onderzoeken.

12 minuten geleden
Buitenlandminister Iran ziet geen nut meer in atoomoverleg met VS

TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zegt dat verder overleg met de Verenigde Staten over het Iraanse atoomprogramma "onverdedigbaar" is, zolang Israël doorgaat met zijn "barbaarse" aanvallen op het land. Zondag zouden Iraanse en Amerikaanse diplomaten elkaar ontmoeten in Oman.

1 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt dat er zaterdag weer verscheidene aanvallen op doelen in Iran worden uitgevoerd. Israël zou bezig zijn lanceerinstallaties uit te schakelen waarmee Iran Israël met drones en raketten bestookt.

1 uur geleden
Oekraïne neemt 1200 lichamen terug uit oorlog tegen Rusland

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft 1200 lichamen van in de oorlog omgekomen mensen teruggenomen van Rusland. Het vormt onderdeel van afspraken die Oekraïne en Rusland in gesprekken in Istanbul begin deze maand hebben gemaakt.

2 uur geleden
Leger Israël meldt dood negen Iraanse nucleaire wetenschappers

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël meldt dat bij de aanvallen op Iran negen vooraanstaande Iraanse nucleaire wetenschappers zijn omgekomen. Israël beweert al decennia dat Iran op het punt staat een kernwapen te ontwikkelen en de gedode wetenschappers zouden hebben deelgenomen aan het programma om dat te verwezenlijken. Een Iraans persbureau, Tasnim, meldt zaterdag drie dode wetenschappers.

3 uur geleden
Paus roept Israël en Iran op 'verstand' te gebruiken

VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft Iran en Israël opgeroepen zich "verantwoordelijk en verstandig" te gedragen. "Niemand mag ooit het bestaan van een ander bedreigen", zei hij zaterdag in de Sint Pietersbasiliek in het Vaticaan.

4 uur geleden
Ook tweede zwarte doos verongelukt toestel Air India gevonden

AHMEDABAD (ANP/RTR) - In de Indiase stad Ahmedabad is de tweede zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat donderdag neerstortte op een woonwijk. Het gaat om de flightdatarecorder die de vluchtgegevens bevat, meldt het Indiase ministerie voor Luchtvaart.

4 uur geleden