Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pence haalt uit naar Trump om Capitoolbestorming

Pence haalt uit naar Trump om Capitoolbestorming

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-vicepresident Mike Pence heeft zaterdagavond stevig uitgehaald naar zijn voormalige bondgenoot Donald Trump. Pence zei op een jaarlijks diner met journalisten dat de geschiedenis Trump "verantwoordelijk zal houden" voor wat er gebeurd is tijdens de Capitoolbestorming op 6 januari 2021.

"President Trump zat fout", zei Pence in een toespraak over die dag. Trump sprak toen een menigte woedende volgelingen toe en wilde dat Pence als voorzitter van de Senaat een stokje zou steken voor de verkiezingswinst van Joe Biden. "Ik had het recht niet de verkiezingsuitslag terug te draaien. Zijn roekeloze woorden hebben mijn familie en iedereen in het Capitool die dag in gevaar gebracht."

Trump heeft zijn kandidatuur voor de presidentsverkiezingen al bekendgemaakt, maar in Washington wordt gefluisterd dat Pence ook een gooi zal doen. Hij neemt met dit soort uitspraken afstand van Trump. Omdat het diner waar Pence zaterdag sprak normaal gesproken vooral een licht evenement met humor is, begon hij zijn toespraak met een grap: "Ik zal de Republikeinse kandidaat van harte en onvoorwaardelijk steunen... als ik het ben."

Meer uit Buitenland

Europa wil astronauten naar ruimtestation van Jeff Bezos sturen

PARIJS (ANP) - Europa is van plan astronauten te laten afreizen naar een commercieel ruimtestation van Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-baas Jeff Bezos. Dat station, het Orbital Reef, moet in de komende jaren worden samengesteld in een baan rond de aarde, op 400 kilometer hoogte. Het is een opvolger van ruimtestation ISS, dat aan het einde van zijn levensduur komt.

1 uur geleden
Poetin bereid tot gesprek met bondskanselier Merz

SINT-PETERSBURG (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zich bereid verklaard tot een gesprek met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. "Als Merz belt en wil praten, dan staat Rusland altijd open voor contact", zei Poetin woensdag in Sint-Petersburg tegen persbureau DPA. Toch betwijfelt Poetin naar eigen zeggen of Duitsland kan bemiddelen tussen Moskou en Oekraïne.

1 uur geleden
Europese ministers ontmoeten vrijdag Iraanse ambtgenoot in Genève

GENÈVE (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk komen vrijdag in Genève samen met hun Iraanse ambtgenoot, meldt een Duitse diplomatieke bron aan persbureau Reuters. Ook de buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, zou aanwezig zijn om met de ministers te overleggen.

2 uur geleden
Trump heeft nog niet besloten of VS Iran zullen aanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij nog niet heeft besloten of de Verenigde Staten Israël zullen helpen met het aanvallen van Iran of niet. Hij overlegt over een uur weer met zijn veiligheidsadviseurs in de 'Situation Room' van het Witte Huis, maar sluit ook niet uit dat er nog een deal kan worden gesloten met Iran.

3 uur geleden
Iran zegt modern type raket in te zetten tegen Israël

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran zegt een nieuw type ballistische raket te hebben afgevuurd op Israël. Het gaat volgens de Revolutionaire Garde om de zogenoemde Sejjil-raket, die een bereik van 2000 kilometer heeft. Het is een van de modernste wapens van het Iraanse arsenaal.

4 uur geleden
Macron: aanvallen Israël steeds vaker niet gericht op leger Iran

PARIJS (ANP) - De Israëlische aanvallen op Iran zijn volgens de Franse president Emmanuel Macron steeds vaker gericht op plekken die helemaal niets te maken hebben met de Iraanse strijdkrachten of het Iraanse atoomprogramma. Macron heeft zijn Veiligheidsraad bijeengeroepen om de escalatie tussen Israël en Iran te bespreken en heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de opdracht gegeven om Franse burgers te helpen die beide landen willen verlaten.

5 uur geleden
Air India verwacht eerste bevindingen crash binnen 30 dagen

NEW DELHI (ANP/RTR) - Het is nog altijd niet duidelijk waardoor de Boeing van Air India vorige week donderdag is neergestort. Voorzitter Natarajan Chandrasekaran van Air India denkt dat de eerste bevindingen van het onderzoek naar de oorzaak binnen dertig dagen bekend worden.

6 uur geleden