Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Penalty terecht, maar Knegt moppert wel over toegevoegde rijders

Penalty terecht, maar Knegt moppert wel over toegevoegde rijders

BEIJING (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt kon maar moeilijk leven met zijn diskwalificatie in de kwartfinales van de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Beijing. De Fries kreeg twee penalty's. "Die tweede penalty die ik kreeg omdat ik een Chinees hinderde, was wel terecht. Maar die eerste niet. Ik ging buitenom bij die Hongaar en die ging wel heel makkelijk liggen", zei Knegt.

De winnaar van olympisch zilver vier jaar geleden in Pyeongchang op de 1500 meter mopperde vooral over het systeem. "Deze sport is gemaakt om snelheid erin te krijgen en de twee snelsten gaan dan naar de volgende ronde. Maar als je steeds zoveel mensen toevoegt uit de ritten ervoor, dan wordt er niet meer gereden en ontstaat er onrust. Ze moeten geen mensen meer toevoegen, in geen enkel scenario", meende de 32-jarige shorttracker uit Bantega.

Knegt doelde op het toevoegen van rijders die door de schuld van anderen uit de wedstrijd worden gereden en om die reden toch mogen terugkeren in de competitie. "Er waren wel vier of vijf schaatsers toegevoegd. Ze rijden allemaal zo dat als ze vallen, ze dan weten dat ze toegevoegd worden. Het is jammer dat op deze manier wordt geracet. Ik wilde in mijn race wel het gas erop zetten, maar ik kwam niet op kop en kreeg niet de kans om te rijden. Toen ik buitenom bij die Hongaar (Shaolin Sandor Liu) ging, was het oordeel dat ik een 'armlock' maakte. Maar hij ging heel makkelijk liggen en dat heeft hij vaker gedaan. Het is frustrerend om op deze manier uitgeschakeld te worden."

Meer uit Sport

NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

2 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

3 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

6 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

8 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

12 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden