Penalty terecht, maar Knegt moppert wel over toegevoegde rijders
BEIJING (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt kon maar moeilijk leven met zijn diskwalificatie in de kwartfinales van de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Beijing. De Fries kreeg twee penalty's. "Die tweede penalty die ik kreeg omdat ik een Chinees hinderde, was wel terecht. Maar die eerste niet. Ik ging buitenom bij die Hongaar en die ging wel heel makkelijk liggen", zei Knegt.
De winnaar van olympisch zilver vier jaar geleden in Pyeongchang op de 1500 meter mopperde vooral over het systeem. "Deze sport is gemaakt om snelheid erin te krijgen en de twee snelsten gaan dan naar de volgende ronde. Maar als je steeds zoveel mensen toevoegt uit de ritten ervoor, dan wordt er niet meer gereden en ontstaat er onrust. Ze moeten geen mensen meer toevoegen, in geen enkel scenario", meende de 32-jarige shorttracker uit Bantega.
Knegt doelde op het toevoegen van rijders die door de schuld van anderen uit de wedstrijd worden gereden en om die reden toch mogen terugkeren in de competitie. "Er waren wel vier of vijf schaatsers toegevoegd. Ze rijden allemaal zo dat als ze vallen, ze dan weten dat ze toegevoegd worden. Het is jammer dat op deze manier wordt geracet. Ik wilde in mijn race wel het gas erop zetten, maar ik kwam niet op kop en kreeg niet de kans om te rijden. Toen ik buitenom bij die Hongaar (Shaolin Sandor Liu) ging, was het oordeel dat ik een 'armlock' maakte. Maar hij ging heel makkelijk liggen en dat heeft hij vaker gedaan. Het is frustrerend om op deze manier uitgeschakeld te worden."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
7 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
8 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
9 uur geleden