Pelupessy derde aanwinst voor nieuwe seizoen van FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Joey Pelupessy vervolgt zijn loopbaan bij FC Groningen. De 28-jarige middenvelder komt over van het Turkse Giresunspor en heeft zijn handtekening gezet onder een contract van drie seizoenen, dat bij aanvang van het nieuwe voetbaljaar ingaat.
Pelupessy is na Ragnar Oratmangoen en Nordin Musampa de derde aanwinst van FC Groningen voor het nieuwe seizoen. Hij speelde eerder in Nederland voor FC Twente en Heracles Almelo. Daarna droeg hij het shirt van Sheffield Wednesday. FC Groningen probeerde Pelupessy al eerder naar Euroborg te halen, maar die pogingen mislukten om verschillende redenen.
"Nu is het ons alsnog gelukt", beseft technisch directeur Mark-Jan Fledderus. "Joey is een ervaren speler en zit in een leeftijdscategorie waarin het voor ons moeilijk is kwaliteit te vinden. Hij zorgt voor balans in een elftal en spreekt medespelers aan binnen en buiten de lijnen. Hij is een zeer goede prof, die ons goed kan helpen in het realiseren van onze sportieve ambities in de komende jaren."
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
9 minuten geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
19 minuten geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
20 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
5 uur geleden