Pelupessy derde aanwinst voor nieuwe seizoen van FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Joey Pelupessy vervolgt zijn loopbaan bij FC Groningen. De 28-jarige middenvelder komt over van het Turkse Giresunspor en heeft zijn handtekening gezet onder een contract van drie seizoenen, dat bij aanvang van het nieuwe voetbaljaar ingaat.
Pelupessy is na Ragnar Oratmangoen en Nordin Musampa de derde aanwinst van FC Groningen voor het nieuwe seizoen. Hij speelde eerder in Nederland voor FC Twente en Heracles Almelo. Daarna droeg hij het shirt van Sheffield Wednesday. FC Groningen probeerde Pelupessy al eerder naar Euroborg te halen, maar die pogingen mislukten om verschillende redenen.
"Nu is het ons alsnog gelukt", beseft technisch directeur Mark-Jan Fledderus. "Joey is een ervaren speler en zit in een leeftijdscategorie waarin het voor ons moeilijk is kwaliteit te vinden. Hij zorgt voor balans in een elftal en spreekt medespelers aan binnen en buiten de lijnen. Hij is een zeer goede prof, die ons goed kan helpen in het realiseren van onze sportieve ambities in de komende jaren."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
6 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
6 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
9 uur geleden