Peloton vertrokken voor lastige rit met cols in Centraal Massief
ÉVAUX-LES-BAINS (ANP) - Zonder de zieke Belgische wielrenner Tim Declercq van Lidl-Trek is het peloton vertrokken voor een lastige Touretappe door het Centraal Massief. De elfde etappe van 211 kilometer, die gaat van Évaux-les-Bains naar Le Lioran, eindigt rond 17.00 uur op 1242 meter hoogte. De rit biedt kansen voor de aanvallers.
Na de officieuze start is het eerste deel van de rit tot en met de tussensprint niet heel lastig. Daarna volgen de eerste gecategoriseerde hellingen van de vierde en derde categorie. In de laatste 45 kilometer liggen vier beklimmingen: een van de derde categorie, twee van de tweede en een van de eerste categorie. Op die laatste klim, de Puy Mary Pas de Peyrol op 31 kilometer voor de finish, zijn bonificatieseconden te verdienen.
De Sloveen Tadej Pogacar start in de gele trui. Hij heeft 33 seconden voorsprong op de Belg Remco Evenepoel, die de witte jongerentrui draagt. Biniam Girmay uit Eritrea draagt de groene puntentrui en zal zijn zinnen gezet hebben op de tussensprint in Bourg-Lastic. De Noor Jonas Abrahamsen moet de bergtrui verdedigen.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
20 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
20 uur geleden