Peloton vertrokken voor 19e rit met kansen voor sprinters
BOURG-EN-BRESSE (ANP) - Het peloton is begonnen aan de negentiende etappe in de Tour de France. De rit van Bourg-en-Bresse naar Champagnole over 166,5 kilometer is weliswaar niet vlak, maar biedt wel kansen voor de sprinters die de bergen goed zijn doorgekomen.
Het enige geklasseerde hellinkje in de rit ligt halverwege: de Côte de Château-Chalon. In de laatste 10 kilometer loopt de weg lichtjes naar beneden. De finish wordt verwacht rond half 6.
Na de drie Alpenritten heeft Primoz Roglic de leiderstrui stevig in handen. In deze rit wordt zijn leidende positie normaal gesproken niet bedreigd. De strijd in de negentiende etappe zal vooral gaan om de groene trui van het puntenklassement. De Ierse sprinter Sam Bennett heeft daarin met 298 punten een ruime voorsprong op de Slowaak Peter Sagan en de Italiaan Matteo Trentin.
De Oostenrijker Michael Gogl en de Spanjaard Jonathan Castroviejo zijn niet meer van start gegaan in Bourg-en-Bresse. De Duitser André Greipel stapte donderdag in de achttiende etappe af. Daardoor zijn er nog 147 renners in koers.
Meer uit Sport
TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
22 uur geleden