Peloton vertrokken voor 19e rit met kansen voor sprinters
BOURG-EN-BRESSE (ANP) - Het peloton is begonnen aan de negentiende etappe in de Tour de France. De rit van Bourg-en-Bresse naar Champagnole over 166,5 kilometer is weliswaar niet vlak, maar biedt wel kansen voor de sprinters die de bergen goed zijn doorgekomen.
Het enige geklasseerde hellinkje in de rit ligt halverwege: de Côte de Château-Chalon. In de laatste 10 kilometer loopt de weg lichtjes naar beneden. De finish wordt verwacht rond half 6.
Na de drie Alpenritten heeft Primoz Roglic de leiderstrui stevig in handen. In deze rit wordt zijn leidende positie normaal gesproken niet bedreigd. De strijd in de negentiende etappe zal vooral gaan om de groene trui van het puntenklassement. De Ierse sprinter Sam Bennett heeft daarin met 298 punten een ruime voorsprong op de Slowaak Peter Sagan en de Italiaan Matteo Trentin.
De Oostenrijker Michael Gogl en de Spanjaard Jonathan Castroviejo zijn niet meer van start gegaan in Bourg-en-Bresse. De Duitser André Greipel stapte donderdag in de achttiende etappe af. Daardoor zijn er nog 147 renners in koers.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
12 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
13 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
16 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
17 uur geleden