Peloton vertrokken in Florence voor 111e Tour de France
FLORENCE (ANP) - Het peloton is in Florence vertrokken voor de 111e editie van de Tour de France. De 176 wielrenners, onder wie veertien Nederlanders, rijden onder een temperatuur van ruim 30 graden, eerst gegroepeerd door de Italiaanse stad in Toscane, waarna Tourbaas Christian Prudhomme rond 12.40 uur het officiële startsein geeft. De Tour eindigt over ruim drie weken op 21 juli in de Zuid-Franse stad Nice.
De eerste etappe voert oostwaarts over 206 kilometer van Florence naar Rimini en kent onderweg nogal wat pittige heuvels. Liefst zeven beklimmingen tellen mee voor het bergklassement van de bolletjestrui. De finish wordt rond 17.45 uur verwacht aan de Adriatische kust. De ritwinnaar is ook meteen de eerste geletruidrager.
Jonas Vingegaard, de Deense winnaar van de afgelopen twee edities, staat namens Visma - Lease a Bike aan de start. De Sloveen Tadej Pogacar, winnaar van de Tour van 2020 en 2021 en eerder dit jaar van de Giro d'Italia, is zijn grote uitdager. Ook de Sloveen Primoz Roglic en de Belg Remco Evenepoel zijn kanshebbers.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
55 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
56 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
9 uur geleden