Peloton schiet omhoog op Wall Street door overnameberichten
NEW YORK (ANP) - Peloton Interactive, een grote maker van fitnessapparatuur en -programma's voor thuisgebruik, schoot maandag omhoog op de beurzen in New York. Beleggers stortten zich op het aandeel na berichten dat webwinkelconcern Amazon en sportmerk Nike het bedrijf zouden willen overnemen. De stemming op Wall Street bleef verder terughoudend na het sterke herstel van vorige week.
Peloton werd ruim 28 procent meer waard. Het is nog onbekend of er ook echt biedingen van Amazon of Nike komen en of Peloton een voorstel zou accepteren. Mocht er een overnamevoorstel komen, dan hangt veel af van de mede-oprichter en topman John Foley van het sporttechnologiebedrijf. Hij kan een veto uitspreken over alle grote beslissingen rond Peloton. In januari werd al bekend dat de activistische aandeelhouder Blackwells Capital aanstuurt op een verkoop van Peloton. Ook wil Blackwells Foley wegsturen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening vrijwel vlak op 35.082 punten. De brede S&P 500 zakte een fractie tot 4497 punten en de techbeurs Nasdaq won 0,2 procent tot 14.127 punten.
Spotify
Spotify verloor 3,2 procent. Daniel Ek, de oprichter van de Zweedse streamingdienst, heeft in een brief aan het personeel de racistische uitlatingen en andere omstreden opmerkingen van podcastmaker Joe Rogan scherp veroordeeld, maar wil diens populaire podcast niet van Spotify verwijderen. De brief komt nadat Rogan voor de tweede keer binnen een week zijn excuses heeft moeten aanbieden.
Speelgoedmaker Hasbro daalde 3,3 procent na kwartaalresultaten. De maker van batterijen Energizer klom 3,8 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. Ook de resultaten van vleesproducent Tyson Foods vielen in de smaak en werden beloond met een koerswinst van bijna 10 procent.
Tesla
Tesla steeg 2 procent. Beurswaakhond SEC wil weten of Tesla zich houdt aan de voorwaarden van de schikking die het autobedrijf met de toezichthouder heeft getroffen. Daarin staat onder meer dat topman Elon Musk alle tweets die de beurskoers kunnen beïnvloeden vooraf moet laten controleren door juristen. Het verzoek van de SEC kwam in november, nadat Musk aan zijn volgers op Twitter vroeg of hij 10 procent van zijn aandelen in Tesla moest verkopen. Daarop daalde de koers fors. Volgens Tesla kan het onderzoek van de SEC leiden tot boetes of andere sancties.
Spirit Airlines klom bijna 16 procent. De budgetvlieger kondigde een fusie aan met branchegenoot Frontier Airlines. Frontier Group, het moederbedrijf van Frontier Airlines, won 3,5 procent.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens die zijn aangesloten op het warmtenet met een laag verbruik gaan mogelijk volgend jaar meer betalen voor de levering van warmte. Dat volgt uit de maximale warmtetarieven die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag bekendmaakte voor energieleveranciers.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft socialemediaplatform X een boete opgelegd van 120 miljoen euro voor het overtreden van Europese digitale regels, onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
13 minuten geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in november voor de derde maand op rij gedaald. Alle belangrijke basisvoedingsmiddelen, met uitzondering van granen, lieten vorige maand een daling zien, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De daling kwam voornamelijk door ruime voorraden.
16 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd nog een groei van 0,2 procent op kwartaalbasis gemeld.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.
2 uur geledenMUMBAI (ANP/RTR) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.
3 uur geleden