Peloton schiet omhoog op Wall Street door overnameberichten
NEW YORK (ANP) - Peloton Interactive, een grote maker van fitnessapparatuur en -programma's voor thuisgebruik, schoot maandag omhoog op de beurzen in New York. Beleggers stortten zich op het aandeel na berichten dat webwinkelconcern Amazon en sportmerk Nike het bedrijf zouden willen overnemen. De stemming op Wall Street bleef verder terughoudend na het sterke herstel van vorige week.
Peloton werd ruim 28 procent meer waard. Het is nog onbekend of er ook echt biedingen van Amazon of Nike komen en of Peloton een voorstel zou accepteren. Mocht er een overnamevoorstel komen, dan hangt veel af van de mede-oprichter en topman John Foley van het sporttechnologiebedrijf. Hij kan een veto uitspreken over alle grote beslissingen rond Peloton. In januari werd al bekend dat de activistische aandeelhouder Blackwells Capital aanstuurt op een verkoop van Peloton. Ook wil Blackwells Foley wegsturen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening vrijwel vlak op 35.082 punten. De brede S&P 500 zakte een fractie tot 4497 punten en de techbeurs Nasdaq won 0,2 procent tot 14.127 punten.
Spotify
Spotify verloor 3,2 procent. Daniel Ek, de oprichter van de Zweedse streamingdienst, heeft in een brief aan het personeel de racistische uitlatingen en andere omstreden opmerkingen van podcastmaker Joe Rogan scherp veroordeeld, maar wil diens populaire podcast niet van Spotify verwijderen. De brief komt nadat Rogan voor de tweede keer binnen een week zijn excuses heeft moeten aanbieden.
Speelgoedmaker Hasbro daalde 3,3 procent na kwartaalresultaten. De maker van batterijen Energizer klom 3,8 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers. Ook de resultaten van vleesproducent Tyson Foods vielen in de smaak en werden beloond met een koerswinst van bijna 10 procent.
Tesla
Tesla steeg 2 procent. Beurswaakhond SEC wil weten of Tesla zich houdt aan de voorwaarden van de schikking die het autobedrijf met de toezichthouder heeft getroffen. Daarin staat onder meer dat topman Elon Musk alle tweets die de beurskoers kunnen beïnvloeden vooraf moet laten controleren door juristen. Het verzoek van de SEC kwam in november, nadat Musk aan zijn volgers op Twitter vroeg of hij 10 procent van zijn aandelen in Tesla moest verkopen. Daarop daalde de koers fors. Volgens Tesla kan het onderzoek van de SEC leiden tot boetes of andere sancties.
Spirit Airlines klom bijna 16 procent. De budgetvlieger kondigde een fusie aan met branchegenoot Frontier Airlines. Frontier Group, het moederbedrijf van Frontier Airlines, won 3,5 procent.
Meer uit Financieel
VEENENDAAL (ANP) - De Belastingdienst heeft meerdere ondernemingen in de bouw- en infrasector naheffingen opgelegd vanwege de handhaving op schijnzelfstandigheid, meldt Aannemersfederatie Nederland (AFNL). Volgens de brancheorganisatie lopen de naheffingen uiteen van ongeveer 1 miljoen tot 10 miljoen euro.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook openbaarvervoer- en telecombedrijven krijgen voorrang op het overvolle stroomnet. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft in een nieuwe richtlijn bepaald dat de sectoren van voldoende algemeen belang voor Nederland zijn om prioriteit te krijgen.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de technologische industrie "verwelkomen de zeer gedegen en alomvattende" aanbevelingen van voormalig ASML-topman Peter Wennink over de toekomstige welvaart van Nederland. "Nu is het zaak voor de formerende partijen om dit rapport volledig te omarmen en straks met een nieuwe kabinetsploeg aan de slag te gaan, zodat we die investeringen publiek-privaat voor elkaar krijgen", zegt voorzitter Theo Henrar van branchevereniging FME.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het rapport van voormalig ASML-topman Peter Wennink over hoe de toekomstige welvaart veilig te stellen, is volgens vakbond de Unie te weinig oog voor "de mens die het verdienvermogen van Nederland mede mogelijk moet maken". "De mens wordt gezien als productiemiddel en als kostenpost", stelt vakbondsvoorzitter Reinier Castelein.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan een positieve draai op Wall Street. Daar werden aandelen van AI-bedrijven ingeruild voor aandelen in andere sectoren, waardoor de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index op nieuwe recordstanden sloten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een onafhankelijke commissaris moet de regering bijstaan om strategische projecten sneller te kunnen uitvoeren. Dat is een van de voorstellen die oud-ASML-topman Peter Wennink doet in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen. Nu dreigt Nederland als land onaantrekkelijk te worden voor bedrijven om in te investeren door vastlopend beleid, waarschuwt Wennink in zijn rapport.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet een aantal moeilijke keuzes maken om investeringen te stimuleren en zijn welvaart te behouden. Dat schrijft oud-ASML-topman Peter Wennink in zijn rapport dat hij op verzoek van het kabinet schreef. Om Nederland van het stikstofslot te halen moet ingegrepen worden in de melkveehouderij, staat in het rapport. Ook moet het stelsel voor sociale zekerheid op de schop en sommige energieslurpende industrieën kunnen best uit Nederland verdwijnen, schrijven Wennink en medeopstellers van het rapport.
3 uur geleden