Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peloton op weg naar hoogste punt in Tour

Peloton op weg naar hoogste punt in Tour

CÉRET (ANP) - Het peloton in de Tour de France is op weg naar het hoogste punt van deze ronde. In de eerste serieuze Pyreneeënrit moet de Port d'Envalira worden beklommen, een col waarvan de top ligt op 2408 meter hoogte. Het is de derde van vier beklimmingen op weg naar Andorra la Vella, de hoofdstad van het gelijknamige staatje.

Om 12.30 uur zwaaide Tourbaas Christian Prudhomme vanuit de auto met de gele vlag waarmee de rit over ruim 191 kilometer was begonnen. De Sloveen Tadej Pogacar rijdt in de gele trui. Zaterdag meldde de Fransman Guillaume Martin zich als naaste belager. Hij is de enige die binnen de 5 minuten staat van de kopman van UAE-Team Emirates.

Met de Montée de Mont-Louis begint na een kleine 80 kilometer het klimwerk. Het is een col van de 1e categorie waarvan er, na een helling van 2e categorie, nog twee op het programma staan. De finish volgt na een afdaling van 15 kilometer en wordt verwacht rond 17.45 uur.

Meer uit Sport

Belg Nys wint voor tweede keer EK veldrijden, Nieuwenhuis vierde

ZEDDAM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys is voor de tweede keer in zijn carrière Europees kampioen geworden. In Zeddam bleef hij na negen ronden zijn landgenoot Joran Wyseure voor. Niels Vandeputte maakte het Belgische podium compleet.

7 minuten geleden
Motorcoureur Veijer valt meteen uit bij GP van Qatar

LUSAIL (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Qatar in de Moto2 meteen uitgevallen. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo, die als vierde van start ging op het circuit van Lusail, raakte in de eerste bocht het achterwiel van de motor voor zich en ging onderuit.

1 uur geleden
MotoGP-rijder Bagnaia uitgeschakeld door dubbele voetbreuk

LUSAIL (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft een dubbele breuk in zijn rechtervoet opgelopen door zijn crash zaterdag in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Italiaanse tweevoudig wereldkampioen (2022 en 2023) zal niet starten in de hoofdrace op zondag en vliegt terug naar Italië voor een operatie. Dat meldde het fabrieksteam van Ducati.

1 uur geleden
Ferrari-coureurs Hamilton en Leclerc leggen ruzie bij

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Lewis Hamilton en Charles Leclerc hebben hun onderlinge irritaties uitgesproken. Dat hebben de beide coureurs van Ferrari gedaan in een bijeenkomst met hun teambaas Fred Vasseur bij de Grote Prijs van São Paulo.

5 uur geleden
Verstappen zint op inhaalrace vanaf laatste startrij Interlagos

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen gaat er alles aan doen om zondag (18.00 uur Nederlandse tijd) zoveel mogelijk coureurs in te halen in de Grote Prijs van São Paulo. "Ik heb al vaker moeilijke omstandigheden doorstaan, dus laten we maar zien wat er mogelijk is", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persbulletin van zijn team Red Bull.

7 uur geleden
Norris snelste in kletsnatte kwalificatie GP van São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.

18 uur geleden
Nummer 1 Rybakina laat WTA Finals schieten, Kostjoek vervanger

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.

18 uur geleden