
Peloton op weg naar hoogste punt in Tour
CÉRET (ANP) - Het peloton in de Tour de France is op weg naar het hoogste punt van deze ronde. In de eerste serieuze Pyreneeënrit moet de Port d'Envalira worden beklommen, een col waarvan de top ligt op 2408 meter hoogte. Het is de derde van vier beklimmingen op weg naar Andorra la Vella, de hoofdstad van het gelijknamige staatje.
Om 12.30 uur zwaaide Tourbaas Christian Prudhomme vanuit de auto met de gele vlag waarmee de rit over ruim 191 kilometer was begonnen. De Sloveen Tadej Pogacar rijdt in de gele trui. Zaterdag meldde de Fransman Guillaume Martin zich als naaste belager. Hij is de enige die binnen de 5 minuten staat van de kopman van UAE-Team Emirates.
Met de Montée de Mont-Louis begint na een kleine 80 kilometer het klimwerk. Het is een col van de 1e categorie waarvan er, na een helling van 2e categorie, nog twee op het programma staan. De finish volgt na een afdaling van 15 kilometer en wordt verwacht rond 17.45 uur.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Titelverdedigster Barbora Krejcikova is in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De Tsjechische verloor in drie sets van de als tiende geplaatste Amerikaanse Emma Navarro: 6-2 3-6 4-6.
1 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft weer eens zijn klasse bewezen in de kwalificatie. De viervoudig wereldkampioen veroverde toch wel verrassend poleposition voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De Formule 1-coureur van Red Bull was op het circuit van Silverstone 0,103 seconde sneller dan kampioenschapsleider Oscar Piastri van McLaren, die de tweede tijd reed. Lando Norris van McLaren klokte de derde tijd in de kwalificatie.
1 uur geledenLILLE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de eerste etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit met start en finish in Lille. De Belgische ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Alpecin-Deceuninck is daarmee de eerste geletruidrager. Hij versloeg in de sprint de Eritreeër Biniam Girmay en de Noor Søren Wærenskjold.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner is ook zonder setverlies doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld won in drie sets van de Spanjaard Pedro Martínez: 6-1 6-3 6-1.
3 uur geledenLILLE (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna is de eerste uitvaller in de Tour. De tweevoudig wereldkampioen tijdrijden van de ploeg Ineos Grenadiers kwam vroeg in de eerste rit ten val, reed nog wel enige tijd verder, maar stapte 70 kilometer voor de finish af.
3 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben de halve finales bereikt van het Elite 16-toernooi in Gstaad. Het Nederlandse koppel was in drie sets te sterk voor de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler (16-21 21-18 15-13).
5 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in de Formule 1 de derde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull zag dat alleen Charles Leclerc (Ferrari) en WK-leider Oscar Piastri (McLaren) sneller waren.
6 uur geleden