Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peloton op weg in twaalfde Touretappe met alle ogen op Cavendish

Peloton op weg in twaalfde Touretappe met alle ogen op Cavendish

SAINT-PAUL-TROIS-CHÂTEAUX (ANP) - Het peloton is begonnen aan de twaalfde etappe van de Tour de France. De rit van Saint-Paul-Trois-Châteaux naar Nîmes over 159,4 kilometer zal hoogstwaarschijnlijk uitmonden in een massasprint.

Alle ogen zijn opnieuw gericht op Mark Cavendish. De 36-jarige Britse sprinter, die al drie etappes won in deze Tour, kan het recordaantal van 34 ritzeges van de Belg Eddy Merckx in de Tour evenaren. 'Cav' was in 2008 al eens de beste in Nîmes, toen hij Robbie McEwen klopte. De andere sprinters in het peloton, zoals de Belg Jasper Philipsen, de Fransman Nacer Bouhanni en Cees Bol, willen echter ook graag een zege boeken. De Slowaak Peter Sagan is er niet meer bij. Hij meldde zich voor de start af wegens knieklachten.

Doordat er harde wind wordt verwacht, was de start met 10 minuten uitgesteld tot 13.40 uur. Nadat het peloton de Ardèche heeft verlaten, komt het op een open vlakte waar de wind vrij spel heeft. Met een verwachte noordenwind kan het dan ineens hard gaan en loert het gevaar van waaiervorming.

De Sloveen Tadej Pogacar start in het geel en de Colombiaan Nairo Quintana in de bollentrui. De groene trui zit om de schouders van Cavendish, die rond 17.15 uur Tourgeschiedenis kan schrijven in Nîmes.

Meer uit Sport

Carapaz wint Touretappe met klim naar Orcières-Merlette

ORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - De Ecuadoraan Richard Carapaz heeft de achttiende etappe in de Tour de France van Voiron over een afstand van 185,2 kilometer naar Orcières-Merlette gewonnen. De 33-jarige renner van EF Education-EasyPost ging na een slotklim van 7,1 kilometer op een hoogte van 1825 meter alleen over de streep.

9 uur geleden
Tourpeloton vertrokken voor eerste van drie bergritten in Alpen

VOIRON (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn vertrokken voor de eerste van drie bergritten in de Alpen. De etappe voert van Voiron, waar Jasper Philipsen woensdag de sprint won, naar het skioord Orcières-Merlette op een hoogte van 1825 meter.

13 uur geleden
Philipsen sprint met hulp Van der Poel naar ritzege in Tour

VOIRON (ANP) - De Belg Jasper Philipsen heeft in de zeventiende etappe zijn eerste ritzege van deze Tour de France geboekt. Mathieu van der Poel hielp zijn ploeggenoot bij Alpecin - Premier Tech in de sprint in Voiron naar zijn elfde ritzege in totaal in de Ronde van Frankrijk. Olav Kooij werd derde na een spannende finale, achter de Zwitser Mauro Schmid.

1 dag geleden
Tourpeloton vertrokken voor etappe 17 met kans voor Van der Poel

CHAMBÉRY (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is vanuit Chambéry vertrokken voor de zeventiende etappe. Waarschijnlijk is er al snel veel actie, omdat veel renners in de kopgroep willen zitten. De vier gecategoriseerde beklimmingen zijn in de eerste 60 kilometer, met de zwaarste van de derde categorie. Mathieu van der Poel heeft aangekondigd voor de etappezege te willen gaan.

1 dag geleden
Waterpolosters verliezen in kwartfinales World Cup van Rusland

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de kwartfinales van de finaleronde van de World Cup in Sydney met 6-11 verloren van Rusland. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis komt op het toernooi nog in actie in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht.

1 dag geleden
Noorse oud-roeikampioen Tufte (50) overleden

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse oud-roeikampioen Olaf Tufte is dinsdag op 50-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Volgens berichten in de Noorse media werd de tweevoudig olympisch kampioen bewusteloos aangetroffen op zijn boerderij. Ondanks onmiddellijke hulpverlening kon zijn leven niet worden gered. Over de doodsoorzaak is niets bekend.

1 dag geleden
Evenepoel boekt in tijdrit Tour de France tweede ritzege op rij

THONON-LES-BAINS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Tour de France. De Belgische wereldkampioen tijdrijden van Red Bull - Bora-hansgrohe was in de zestiende etappe, een individuele tijdrit over 26 kilometer, duidelijk sneller dan geletruidrager Tadej Pogačar uit Slovenië. De Deen Mattias Skjelmose eindigde als derde. Thymen Arensman was op de zevende plaats de beste Nederlander.

2 dagen geleden