Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peloton met Pogacar in het geel vertrokken voor derde Tourrit

Peloton met Pogacar in het geel vertrokken voor derde Tourrit

PIACENZA (ANP) - Met Tadej Pogacar in de gele trui is het peloton vertrokken uit Piacenza voor de start van de derde etappe van de Tour de France. Tourbaas Christian Prudhomme gaf het officiële startsein voor de derde rit, die na 231 kilometer om ongeveer 17.30 uur in Turijn finisht. Het is de laatste volledige etappe op Italiaans grondgebied.

De sprinters krijgen in deze langste etappe van de Tour voor het eerst een kans op dagsucces. Onderweg van Piacenza naar Turijn liggen slechts drie hellinkjes van de vierde categorie.

De Belg Jasper Philipsen is de topfavoriet voor de massasprint, maar hij krijgt concurrentie van onder anderen zijn landgenoot Arnaud De Lie, de Deen Mads Pedersen en de Nederlander Dylan Groenewegen. Het is een groot vraagteken hoe goed sprinters Fabio Jakobsen en Mark Cavendish zijn, nadat ze het erg lastig hadden in de eerste twee etappes.

De Noor Jonas Abrahamsen draagt het groen als leider van het puntenklassement. Omdat hij ook de koploper is in het bergklassement, mag de Fransman Valentin Madouas zich in de bollentrui hijsen. De Belg Remco Evenepoel vertrekt in de witte trui van het jongerenklassement.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

2 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

3 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

17 uur geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

18 uur geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

18 uur geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 dag geleden