Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peloton met Pogacar in het geel vertrokken voor derde Tourrit

Peloton met Pogacar in het geel vertrokken voor derde Tourrit

PIACENZA (ANP) - Met Tadej Pogacar in de gele trui is het peloton vertrokken uit Piacenza voor de start van de derde etappe van de Tour de France. Tourbaas Christian Prudhomme gaf het officiële startsein voor de derde rit, die na 231 kilometer om ongeveer 17.30 uur in Turijn finisht. Het is de laatste volledige etappe op Italiaans grondgebied.

De sprinters krijgen in deze langste etappe van de Tour voor het eerst een kans op dagsucces. Onderweg van Piacenza naar Turijn liggen slechts drie hellinkjes van de vierde categorie.

De Belg Jasper Philipsen is de topfavoriet voor de massasprint, maar hij krijgt concurrentie van onder anderen zijn landgenoot Arnaud De Lie, de Deen Mads Pedersen en de Nederlander Dylan Groenewegen. Het is een groot vraagteken hoe goed sprinters Fabio Jakobsen en Mark Cavendish zijn, nadat ze het erg lastig hadden in de eerste twee etappes.

De Noor Jonas Abrahamsen draagt het groen als leider van het puntenklassement. Omdat hij ook de koploper is in het bergklassement, mag de Fransman Valentin Madouas zich in de bollentrui hijsen. De Belg Remco Evenepoel vertrekt in de witte trui van het jongerenklassement.

Meer uit Sport

Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

1 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

2 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

3 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

3 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

3 uur geleden
Skeletonster Bos lijkt met dertiende plek kansloos voor medaille

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.

4 uur geleden
Verstappen heeft veel 'ontdekt en geleerd' in testraces Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.

4 uur geleden