Pelosi wil hulp Nationale Garde
WASHINGTON (ANP/RTR) - De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi heeft de hulp van de Nationale Garde ingeroepen om een einde te maken aan de onrust rond het Capitool. Daar zijn aanhangers van Trump het gebouw binnengedrongen.
Volgens aanwezige journalisten zijn alle senatoren in veiligheid gebracht, onder wie toekomstig vicepresident Kamala Harris en huidig vicepresident Mike Pence. Op beelden is te zien dat er demonstranten aanwezig zijn in de kamer van de Senaat.
Het Huis van Afgevaardigden zou van binnenuit zijn gebarricadeerd. Een woordvoerder van Pelosi zei tegen journalisten dat zij het gebouw uit is begeleid en in veiligheid is gebracht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de Europese Commissie gevraagd om te kijken hoe de EU kan voorzien in geld dat Oekraïne nodig heeft in 2027. Eerder vrijdag zei Zelensky op de EU-top volgend jaar 70 miljard euro extra nodig te hebben.
56 minuten geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De ontbossing in het Amazonegebied in Brazilië is in de twaalf maanden tot en met juli 2026 gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten. Dit blijkt uit gegevens die het Braziliaanse ruimteonderzoekagentschap Inpe heeft gepubliceerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De nieuwe Witte Huis-woordvoerder Katie Zacharia vertrekt. Dat zegt een hoge bron binnen de regering tegen Fox News.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland vestigt in Oekraïne een "veiligheidszone" aan de grens. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin, die benadrukte dat over de status van dat gebied niet onderhandeld zal worden bij toekomstig vredesoverleg.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - In Kenia is een derde besmetting met het ebolavirus vastgesteld. Het gaat om een nabij familielid van de twee personen die eerder positief waren getest, aldus het ministerie van Gezondheid.
2 uur geleden