Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pelosi spreekt dank uit aan president Biden

Pelosi spreekt dank uit aan president Biden

WASHINGTON (ANP) - Nancy Pelosi, de voormalige voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, heeft in een verklaring haar dank uitgesproken aan president Joe Biden, na diens besluit om plaats te maken bij de presidentsverkiezingen in november.

In haar verklaring noemt Pelosi Biden "een patriottistische Amerikaan die ons land altijd op de eerste plaats heeft gezet".

"Zijn erfenis van visie, waarden en leiderschap maken hem een van de consequentste presidenten in de Amerikaanse geschiedenis", aldus Pelosi. "Met liefde en dankbaarheid aan president Biden omdat hij altijd heeft geloofd in de belofte van Amerika en mensen de mogelijkheid heeft gegeven om hun volle potentie te benutten."

Pelosi was tussen 2007 en 2011 en tussen 2019 en 2023 voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, een van de machtigste posities in de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

Australië zal staat Palestina in september erkennen

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië zal de staat Palestina officieel erkennen in september tijdens de Algemene Vergadering van de VN. Dat heeft premier Anthony Albanese maandag bekendgemaakt. "Totdat de Israëlische en Palestijnse staatssoevereiniteit permanent is, kan vrede alleen tijdelijk zijn", zei Albanese tegen verslaggevers.

18 minuten geleden
Israël doodt Al Jazeera-journalist Anas al-Sharif in Gaza

GAZA STAD (ANP/RTR) - Israël heeft zondag Al Jazeera-correspondent Anas al-Sharif gedood in Gaza-Stad. De directeur van het Al Shifa-ziekenhuis heeft aan Al Jazeera bevestigd dat de 28-jarige Al-Sharif overleed na een aanval op een tent met journalisten bij de hoofdingang van het ziekenhuis. Volgens Al Jazeera lijkt het op een gerichte aanval door Israël. Daarbij kwamen nog zeker drie andere journalisten van Al Jazeera om.

2 uur geleden
Israël doodt Al Jazeera-journalist Anas al-Sharif in Gaza

GAZA STAD (ANP/RTR) - Israël heeft zondag Al Jazeera-correspondent Anas al-Sharif gedood in Gaza-Stad. De directeur van het Al Shifa-ziekenhuis heeft aan Al Jazeera bevestigd dat de 28-jarige Al-Sharif overleed na een aanval op een tent met journalisten bij de hoofdingang van het ziekenhuis. Volgens Al Jazeera lijkt het op een gerichte aanval door Israël. Daarbij kwamen nog zeker drie andere journalisten van Al Jazeera om.

6 uur geleden
VN-functionaris: plan Israël voor Gaza kan tot nieuwe ramp leiden

NEW YORK (ANP/AFP) - Israëls plan om Gaza-Stad te controleren brengt het risico van een "nieuwe ramp" met zich mee. Dat zei Miroslav Jenca, adjunct-secretaris-generaal van de VN, zondag in een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad. Jenca vreest dat het plan leidt tot "verdere gedwongen ontheemding, doden en verwoesting."

7 uur geleden
Iran zegt dat IAEA-functionaris land zal bezoeken voor gesprekken

TEHERAN (ANP/RTR) - Een hoge functionaris van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) vliegt maandag naar Iran voor gesprekken, meldt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Er staat geen bezoek aan nucleaire locaties op de agenda.

9 uur geleden
VS-vicepresident: geen overleg Zelensky met Poetin voor Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De kans is klein dat er een gesprek komt tussen de Oekraïense president Zelensky en diens Russische ambtgenoot Poetin voordat Poetin vrijdag met de Amerikaanse president Trump spreekt. Een dergelijk overleg zou niet productief zijn, aldus de Amerikaanse vicepresident Vance over het streven naar een bestand tussen Rusland en Oekraïne.

12 uur geleden
Netanyahu belooft 'de klus te klaren' tegen Hamas

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat Israël geen andere keuze heeft dan "de klus te klaren" en Hamas te verslaan, gezien de weigering van Hamas om de wapens neer te leggen.

14 uur geleden