Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pelosi roept Amerikaanse Huis terug van reces om postvoorstel

Pelosi roept Amerikaanse Huis terug van reces om postvoorstel

WASHINGTON (ANP) - Voorzitter Nancy Pelosi van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft het parlement teruggeroepen van reces. De Democrate wil dat later deze week wordt gestemd over een voorstel dat de Amerikaanse postdienst moet beschermen. Volgens een hooggeplaatste functionaris bij de Democraten zal het Huis waarschijnlijk zaterdag bijeenkomen.

In een brief aan de volksvertegenwoordigers schrijft Pelosi dat het voorstel moet voorkomen dat de posterij haar diensten afschaalt. De Democraten beschuldigen president Donald Trump ervan de noodlijdende postdienst aan banden te willen leggen zodat bij de aankomende verkiezingen het stemmen per post wordt bemoeilijkt.

De presidentsverkiezingen zijn op 3 november. Door de coronacrisis lijken veel Amerikanen geneigd te zijn per brief te stemmen om zo een stembureau te mijden. Ook de Democratische Partij, de rivaal van de Republikeinen van president Trump, ziet het als prima alternatief. Trump daarentegen vreest fraude en gaat fel tekeer tegen het stemmen per brief. Veel staten bereiden het stemmen per brief al grondig voor, maar Trump hamert erop dat de kiezers naar een stembureau zouden moeten gaan. Hij merkte eerder dit jaar op dat stemmen per post "niet goed uitpakt voor Republikeinen".

Amerikaanse kiezers kunnen al langer per post stemmen. Bij de verkiezingen in 2016 maakten tientallen miljoenen Amerikanen daar ook gebruik van. Dat aantal ligt dit jaar naar verwachting nog hoger. Experts zeggen dat nooit is aangetoond dat op grote schaal wordt gefraudeerd als mensen per post kunnen stemmen.

Meer uit Buitenland

Tienduizenden Duitsers demonstreren tegen verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.

1 uur geleden
Kremlin sluit ontmoeting Poetin en Zelensky bij G20-top uit

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.

2 uur geleden
Jongste koning ter wereld begraven in Oeganda, strijd om opvolger

KAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.

2 uur geleden
Adoptie wordt makkelijker voor homoseksuelen in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.

5 uur geleden
Xi vraagt meer actie van BRICS-landen voor vrede in Midden-Oosten

NEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

5 uur geleden
Dodental bij veerbootbrand Filipijnen fors opgelopen

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.

7 uur geleden
Zelensky meldt langdurige Russische aanvallen op meerdere plekken

KYIV (ANP) - Langdurige Russische aanvallen hebben op meerdere plekken in Oekraïne geleid tot doden, gewonden en vermisten. "Onze steden en gemeenschappen zijn sinds gisteravond vrijwel voortdurend aangevallen", meldde president Volodymyr Zelensky zaterdag aan het begin van de middag op X. Op dat moment zouden er nog steeds Russische aanvalsdrones in de lucht vliegen.

7 uur geleden