Pelosi geeft teleurstelling toe over Bidens late uitstappen
NEW YORK (ANP) - Nancy Pelosi, de voormalige voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, heeft zich openlijk uitgelaten over haar teleurstelling dat president Joe Biden niet eerder afhaakte in de presidentsrace. "Als de president eerder was afgehaakt, waren er misschien andere kandidaten in de race geweest", zei ze in een interview met The New York Times dat vrijdag deels werd vrijgegeven.
Pelosi zou Biden al maanden achter gesloten deuren onder druk hebben gezet om zich terug te trekken, wat een breuk in hun onderlinge relatie zou hebben veroorzaakt. Biden stapte echter pas in juli uit de verkiezingsrace, na een dramatisch slecht optreden in een debat met Donald Trump.
Biden sprak vervolgens al snel zijn steun aan Harris uit, wat het volgens Pelosi "bijna onmogelijk maakte om nog een voorverkiezing te houden. Als hij eerder was opgestapt, was dat anders geweest." De prominente Democrate denkt dat Harris een sterkere kandidaat was geweest als ze eerst een "competitief proces had doorlopen met andere kandidaten".
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken dreigt te worden vermalen in de concurrentiestrijd tussen de Verenigde Staten, China en Rusland om het noordpoolgebied, vreest de Deense militaire inlichtingendienst. De Verenigde Staten, lang de grote beschermheer, azen op Groenland en aarzelen niet om hun macht tegen bondgenoten te gebruiken.
6 minuten geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - María Corina Machado komt toch naar de Noorse hoofdstad Oslo, maar niet op tijd om zelf haar Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te nemen. Volgens het Nobelinstituut is de Venezolaanse oppositiepolitica veilig.
32 minuten geledenNEW DELHI (ANP) - De Italiaanse keuken is door UNESCO aangemerkt als immaterieel cultureel erfgoed dat beschermd moet worden. Italië had zijn culinaire traditie voorgelegd aan UNESCO omdat die belangrijk is voor de Italiaanse cultuur, manier van leven en ook de omgang met ingrediënten. Daar bleek men het bij een UNESCO-bijeenkomst in India over eens te zijn.
1 uur geledenFEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn in de nacht van dinsdag op woensdag ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden. Het is niet duidelijk hoe zij eraan toe zijn.
2 uur geledenKIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.
4 uur geleden