Pelosi geeft teleurstelling toe over Bidens late uitstappen
NEW YORK (ANP) - Nancy Pelosi, de voormalige voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, heeft zich openlijk uitgelaten over haar teleurstelling dat president Joe Biden niet eerder afhaakte in de presidentsrace. "Als de president eerder was afgehaakt, waren er misschien andere kandidaten in de race geweest", zei ze in een interview met The New York Times dat vrijdag deels werd vrijgegeven.
Pelosi zou Biden al maanden achter gesloten deuren onder druk hebben gezet om zich terug te trekken, wat een breuk in hun onderlinge relatie zou hebben veroorzaakt. Biden stapte echter pas in juli uit de verkiezingsrace, na een dramatisch slecht optreden in een debat met Donald Trump.
Biden sprak vervolgens al snel zijn steun aan Harris uit, wat het volgens Pelosi "bijna onmogelijk maakte om nog een voorverkiezing te houden. Als hij eerder was opgestapt, was dat anders geweest." De prominente Democrate denkt dat Harris een sterkere kandidaat was geweest als ze eerst een "competitief proces had doorlopen met andere kandidaten".
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
4 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
6 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
7 uur geledenPARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.
8 uur geleden