Pelosi geeft teleurstelling toe over Bidens late uitstappen
NEW YORK (ANP) - Nancy Pelosi, de voormalige voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, heeft zich openlijk uitgelaten over haar teleurstelling dat president Joe Biden niet eerder afhaakte in de presidentsrace. "Als de president eerder was afgehaakt, waren er misschien andere kandidaten in de race geweest", zei ze in een interview met The New York Times dat vrijdag deels werd vrijgegeven.
Pelosi zou Biden al maanden achter gesloten deuren onder druk hebben gezet om zich terug te trekken, wat een breuk in hun onderlinge relatie zou hebben veroorzaakt. Biden stapte echter pas in juli uit de verkiezingsrace, na een dramatisch slecht optreden in een debat met Donald Trump.
Biden sprak vervolgens al snel zijn steun aan Harris uit, wat het volgens Pelosi "bijna onmogelijk maakte om nog een voorverkiezing te houden. Als hij eerder was opgestapt, was dat anders geweest." De prominente Democrate denkt dat Harris een sterkere kandidaat was geweest als ze eerst een "competitief proces had doorlopen met andere kandidaten".
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
1 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
6 uur geleden