Pelosi: familie getraumatiseerd na aanval op echtgenoot
WASHINGTON (ANP) - Het gaat steeds beter met Paul Pelosi na de gewelddadige aanval van vrijdag in zijn huis. Dat schrijft zijn vrouw, Nancy Pelosi, de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in een korte open brief aan collega's. Verder zegt ze diepbedroefd en getraumatiseerd te zijn door de aanval.
Paul Pelosi, wiens vrouw al jaren wordt bedreigd via de sociale media, liep een schedelbreuk op en verwondingen aan een arm en beide handen nadat een aanvaller het huis binnendrong en de man met een hamer aanviel. De vermoedelijke dader (42) gelooft volgens mediaberichten in complottheorieën die met name de ronde doen in rechts-extremistische kringen.
"Gisterochtend brak een gewelddadige man in ons ouderlijk huis in, eiste mij te confronteren en viel mijn man Paul brutaal aan", schrijft Pelosi. "Onze kinderen, onze kleinkinderen en ik zijn diepbedroefd en getraumatiseerd door de levensbedreigende aanval op Pop."
"We zijn dankbaar voor de snelle reactie van wetshandhavers en hulpdiensten, en voor de levensreddende medische zorg die hij krijgt", voegt Pelosi eraan toe.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot veertig. Ook zijn zo'n veertig mensen gedurende maandag opgegeven als vermist. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er zo'n veertig in het ziekenhuis liggen. Volgens het regiobestuur kan het nog zeker 24 uur duren voordat het dodental definitief is vastgesteld. Het is het dodelijkste treinongeluk in het land sinds 2013.
4 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De VS en Syrië hebben telefonisch contact gehad over het recente geweld in Syrië. Dat meldt het kantoor van de Syrische president Ahmed al-Sharaa. In dat gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump ging het onder meer over rechten en bescherming voor Koerden in Syrië.
48 minuten geledenPITUFFIK (ANP) - Vliegtuigen van het Amerikaans-Canadese luchtvaartcommando NORAD zijn onderweg naar een Amerikaanse basis op Groenland, meldt NORAD op X. De actie zou zijn gecoördineerd met Denemarken en Groenland, benadrukt de militaire organisatie die waakt over het luchtruim van Canada en de Verenigde Staten.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire oefening in Groenland die bondgenoten als Nederland voorbereiden, moet niet bij een kleine, eenmalige exercitie blijven. Het is de bedoeling dat het eerder een oefenprogramma of -reeks wordt, "voor de lange termijn", zegt de Deense poolgebiedcommandant.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De veelbesproken vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump wordt donderdag op het World Economic Forum officieel gelanceerd. Dat melden onder meer persbureau Bloomberg en politiek analist van CNN Barak Ravid. In de bijgevoegde uitnodiging worden staatshoofden uitgenodigd om te tekenen voor deelname.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Kyiv zegt zich voor te bereiden op een "grootschalige aanval" van Rusland. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "De komende dagen moeten we uiterst waakzaam blijven", aldus Zelensky, die eraan toevoegt dat Rusland "wacht op het juiste moment" om aan te vallen. "Iedere regio moet paraat staan om snel te reageren", aldus de Oekraïense leider.
1 uur geleden