Pelosi beschuldigt Trump weer van machtsmisbruik
WASHINGTON (ANP/RTR) - De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, de Democraat Nancy Pelosi, heeft president Donald Trump opnieuw van machtsmisbruik beschuldigd. Ze noemt de vele negatieve commentaren van Trump op de berechting van een oud-adviseur van hem, Roger Stone, inmenging in het functioneren van de onafhankelijke rechterlijke macht. Trump probeert zo volgens Pelosi de federale justitie te beïnvloeden voor zijn eigen politieke gewin.
De Democraten in het Huis hebben in 2019 onder meer wegens machtsmisbruik een afzettingsprocedure tegen Trump gevoerd naar aanleiding van een telefoongesprek van de president met zijn Oekraïense ambtgenoot. Trump vroeg Volodimir Zelenski om een onderzoek in te stellen naar het reilen en zeilen van de Democratische politicus Joe Biden en diens zoon Hunter in dat land. Trump is begin deze maand van die beschuldigingen vrijgesproken in de Senaat.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Na een jaar controles zijn 530 mensen bij de grens geweigerd. Tussen 9 december 2024 en 8 december 2025 werden 143.960 mensen en 35.380 voertuigen gecontroleerd door de Koninklijke Marechaussee. 250 mensen werden aangehouden aan de grens, schrijft demissionair minister David van Weel van Asiel en Migratie in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Wie met oud en nieuw nog vuurwerk wil afsteken, moet daar in verenigingsverband toestemming voor vragen aan de gemeente. Per vergunning mogen maximaal acht mensen vuurwerk afsteken. Er geldt een minimumleeftijd van 16 jaar en er moeten altijd minstens twee volwassenen bij zijn. Geen van de afstekers mag onder invloed zijn van alcohol of andere middelen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een naamswijziging wordt goedkoper en daar is ook geen opgaaf van reden meer voor nodig, als het aan het kabinet ligt. Demissionair staatssecretaris Arno Rutte van Justitie en Veiligheid wil op die manier mensen helpen die bijvoorbeeld hun adoptienaam willen wijzigen. De soepelere voorwaarden gelden voor iedereen maar één keer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - "Heftige beelden uit Utrecht na de explosie in de binnenstad", schrijft D66-leider Rob Jetten op X. Hij wenst iedereen die erbij betrokken is en "in angst op meer duidelijkheid wacht" sterkte.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De suggesties van oppositiepartijen hebben de drie formerende partijen stof tot nadenken gegeven, zegt D66-leider Rob Jetten na afloop van de formatiegesprekken. D66, VVD en CDA ontvingen de afgelopen dagen bijna alle oppositiepartijen om te praten over eventuele steun voor de plannen van de beoogde minderheidscoalitie.
2 dagen geledenATHENE (ANP) - De oefening die de Denen met andere Europese NAVO-bondgenoten plannen in en rond Groenland is "geen waarschuwing" aan het adres van de Verenigde Staten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) aan het eind van een werkbezoek aan Griekenland.
2 dagen geleden