Pelé mag ziekenhuis uit en wordt thuis verder behandeld
SÃO PAULO (ANP) - Pelé is donderdag na een kleine maand uit het ziekenhuis ontslagen. De 80-jarige Braziliaanse voetballegende mag na een darmoperatie naar huis om daar verder te herstellen en te worden behandeld. Pelé zal voorlopig chemotherapie moeten blijven ondergaan. Hij verkeert in stabiele toestand, zei zijn medische team.
De artsen van de kliniek in São Paulo verwijderden een week of drie geleden een tumor uit de dikke darm van Pelé. De kanker was tijdens een routineonderzoek ontdekt. Na de ingreep verbleef hij enige tijd op de intensive care. De voorbije jaren was de gezondheidstoestand van Pelé vaker zorgelijk. Hij werd meerdere keren geopereerd aan de heup en had ook knieklachten en een wervelkolomprobleem. Twee jaar geleden werd bij de drievoudig wereldkampioen (1958, 1962 en 1970) na een urineweginfectie een niersteen verwijderd.
"Ik ben zo blij om weer thuis te zijn", aldus Pelé in een verklaring op Facebook. "Ik wil het hele team van het Albert Einstein-ziekenhuis bedanken. Ze hebben mijn verblijf aangenaam gemaakt en mij zeer hartelijk welkom geheten. Dank ook aan iedereen die van afstand mijn leven compleet maakten met zoveel berichten van liefde."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
5 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
7 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
9 uur geleden