Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pelé mag afdeling intensieve zorg verlaten

Pelé mag afdeling intensieve zorg verlaten

SAO PAULO (ANP) - Voetballegende Pelé (80) mag de afdeling intensieve zorg van een ziekenhuis in São Paulo verlaten. Dat heeft een van zijn dochters, Kely Nascimento, bekendgemaakt via Instagram.

"Hij maakt het goed na de operatie. Hij heeft geen pijn en is in een goede stemming. Helaas kan hij nog niet alles eten, maar hij zal volharden", aldus Nascimento. "Hij zal binnen één of twee dagen naar een normale kamer verplaatst worden en dan huiswaarts gaan. Hij is sterk en met de steun en zorg van het briljante ziekenhuispersoneel en alle liefde, energie en licht die de wereld stuurt, zal hij hier doorheen komen."

Vorige week meldde het ziekenhuis al dat Pelé op een "bevredigende" manier herstelt en "normale vitale verschijnselen vertoonde".

Pelé (80) heeft een operatie ondergaan om een vermoedelijke tumor in de dikke darm te verwijderen. De tumor is gevonden tijdens routineonderzoek naar hart- en bloedvaten en laboratoriumonderzoek van de afgenomen monsters.

De drievoudig wereldkampioen (1958, 1962 en 1970) werd twee weken geleden opgenomen in het ziekenhuis. De oud-speler van Santos en New York Cosmos sukkelt al jaren met zijn gezondheid. Hij onderging verschillende operaties aan zijn heup. Pelé had ook problemen met zijn wervelkolom en knie. Enkele jaren geleden werd bij hem een niersteen verwijderd.

Meer uit Voetbal

Pepi hervat training bij PSV, nog onzeker voor duel met Willem II

EINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi traint weer mee met de selectie van PSV. Dat vertelde trainer Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar het Eredivisieduel met Willem II. De 23-jarige spits is op de weg terug van een blessure. De training later op vrijdag moet uitwijzen of hij zaterdag tegen de hekkensluiter zijn rentree kan maken.

15 minuten geleden
Van den Belt vervangt geschorste Weidmann bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Thomas van den Belt begint zondag met FC Twente aan de uitwedstrijd tegen Excelsior. De middenvelder vervangt Daouda Weidmann, die een schorsing moet uitzitten voor de rode kaart die hij afgelopen zondag kreeg in het uitduel met AZ.

23 minuten geleden
Suriname vier duels zonder geschorste doelman Vaessen

GRONINGEN (ANP) - Etienne Vaessen ontbreekt de komende vier interlands bij Suriname. De doelman van FC Groningen is geschorst voor zijn aandeel in ongeregeldheden na een duel met Guatemala in de Nations League.

1 uur geleden
Afrikaanse voetbalbond: Afrika Cup blijft toch om de twee jaar

CAIRO (ANP/AFP) - Het toernooi om de Afrika Cup blijft toch om de twee jaar plaatsvinden. Daartoe heeft het uitvoerend comité van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) unaniem besloten, zo werd vrijdag bekendgemaakt. Vorig jaar zei de CAF nog er vanaf 2028 een vierjaarlijks evenement van te maken.

4 uur geleden
Cooper-Love schiet FC Emmen langs FC Groningen in bekertoernooi

GRONINGEN (ANP) - Jack Cooper-Love heeft FC Emmen met twee doelpunten aan een overwinning op FC Groningen geholpen in de eerste ronde van de KNVB-beker. In de Euroborg werd het 2-0 voor de bezoekers uit Drenthe.

15 uur geleden
Scorende Brugts wint ruim met FC Barcelona in Champions League

KØGE (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben, niet voor het eerst dit seizoen, met ruime cijfers gewonnen in de Champions League. Mede dankzij een doelpunt van Oranje-international Esmee Brugts won de titelverdediger in Denemarken met 8-0 van HB Køge.

15 uur geleden
FC Utrecht wint van amateurs Kozakken Boys en bekert verder

WERKENDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich in de eerste ronde van de KNVB-beker niet laten verrassen door de amateurs van Kozakken Boys. Op bezoek in Werkendam op Sportpark De Zwaaier boekte de ploeg van trainer Anthony Correia een magere 1-0-overwinning.

17 uur geleden