Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pelé gunt vanuit zijn ziekbed Messi de wereldtitel

Pelé gunt vanuit zijn ziekbed Messi de wereldtitel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Lionel Messi heeft de wereldbeker verdiend. Dat liet de Braziliaanse voetballegende Pelé weten vanuit zijn ziekbed. "Voetbal blijft boeiende verhalen vertellen. Messi wint zijn eerst wereldbeker en dat verdient een speler met zo'n carrière als hij", aldus Pelé, die lijdt aan darmkanker.

Messi leidde Argentinië op het WK voetbal in Qatar naar de wereldtitel door in de finale van Frankrijk te winnen na strafschoppen. Bij de Franse ploeg was Kylian Mbappé de uitblinker met drie goals in de wedstrijd en een benutte penalty in de strafschoppenserie. Pelé uitte zijn bewondering. "Vier keer scoren in een finale; het was een geschenk om getuige te zijn van dit spektakel", aldus de 82-jarige Braziliaan.

Ronaldo, een andere Braziliaanse voetbalgrootheid, had ook niets dan lof voor Messi. "Het voetbal van deze man doet elke rivaliteit vergeten. Ik zag veel Brazilianen en mensen van over de hele wereld voor Messi juichen in die zinderende finale. Het was een afscheid dat een genie waardig is."

De Engelse oud-international en analyticus Gary Lineker noemde Messi "een geschenk van de voetbalgoden. Ik ben zo blij dat hij de ultieme prijs in onze sport heeft gewonnen."

Ook topgolfer Tiger Woods stak de loftrompet over Messi. "Hij is de beste voetballer die ik heb zien spelen. Mensen praten over Pelé en Maradona, maar wat Messi met de bal doet, is krankzinnig."

Meer uit Voetbal

WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

5 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

5 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

8 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

10 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

12 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

13 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

14 uur geleden