Peking wil ondanks coronabeperkingen economische doelen halen
PERKING (ANP/BLOOMBERG) - China wil ondanks de beperkingen door het rondwarende coronavirus dit jaar aan zijn economische en sociale ontwikkelingsdoelen voldoen. Dat zei president Xi Jinping. Daarbij zal China volgens hem blijven vasthouden aan de strikte viruscontroles.
Peking heeft voor dit jaar een relatief bescheiden groeidoelstelling van meer dan 6 procent vastgesteld. De verwachting is dat die doelstelling zal worden gehaald, zelfs als de economie in de tweede helft van het jaar vertraagt als gevolg van coronamaatregelen.
Hoewel de economie dit jaar waarschijnlijk nog steeds op schema ligt om de doelstelling van Peking te halen, wijzen de laatste signalen er volgens kenners op dat de regering en de centrale bank hun steun zullen opvoeren om de groei aan te jagen. Daarbij werd onder meer gewezen op de zwakke consumentenbestedingen en de gestegen jeugdwerkloosheid.
Platteland nieuw leven inblazen
Xi sprak deze week tijdens een bezoek aan Chengde in de noordelijke provincie Hebei, waar hij verschillende projecten bezocht, waaronder een boerderij en een ouderenzorgcentrum. De president benadrukte ook het belang van het opbouwen van "welvarende" plattelandsgebieden. Hij zei dat industriële ontwikkeling de hoogste prioriteit heeft bij de pogingen van China om het platteland nieuw leven in te blazen.
Het bezoek van Xi past in het kader van zijn recente voornemen om "gemeenschappelijke welvaart" te bevorderen door de rijkdom in het land te herverdelen en de inkomensongelijkheid terug te dringen.
Meer uit Financieel
SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
11 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geleden