Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peking wil ondanks coronabeperkingen economische doelen halen

Peking wil ondanks coronabeperkingen economische doelen halen

PERKING (ANP/BLOOMBERG) - China wil ondanks de beperkingen door het rondwarende coronavirus dit jaar aan zijn economische en sociale ontwikkelingsdoelen voldoen. Dat zei president Xi Jinping. Daarbij zal China volgens hem blijven vasthouden aan de strikte viruscontroles.

Peking heeft voor dit jaar een relatief bescheiden groeidoelstelling van meer dan 6 procent vastgesteld. De verwachting is dat die doelstelling zal worden gehaald, zelfs als de economie in de tweede helft van het jaar vertraagt als gevolg van coronamaatregelen.

Hoewel de economie dit jaar waarschijnlijk nog steeds op schema ligt om de doelstelling van Peking te halen, wijzen de laatste signalen er volgens kenners op dat de regering en de centrale bank hun steun zullen opvoeren om de groei aan te jagen. Daarbij werd onder meer gewezen op de zwakke consumentenbestedingen en de gestegen jeugdwerkloosheid.

Platteland nieuw leven inblazen

Xi sprak deze week tijdens een bezoek aan Chengde in de noordelijke provincie Hebei, waar hij verschillende projecten bezocht, waaronder een boerderij en een ouderenzorgcentrum. De president benadrukte ook het belang van het opbouwen van "welvarende" plattelandsgebieden. Hij zei dat industriële ontwikkeling de hoogste prioriteit heeft bij de pogingen van China om het platteland nieuw leven in te blazen.

Het bezoek van Xi past in het kader van zijn recente voornemen om "gemeenschappelijke welvaart" te bevorderen door de rijkdom in het land te herverdelen en de inkomensongelijkheid terug te dringen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

47 minuten geleden
Irak roept overmacht uit voor bepaalde olievelden, meldt Reuters

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

2 uur geleden
AEX-index met nieuwe verliesbeurt het weekend in door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.

4 uur geleden
Topman Pinterest wil ban sociale media voor kinderen onder 16

WASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.

4 uur geleden
Shell: repareren beschadigde lpg-faciliteit Qatar duurt een jaar

LONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.

5 uur geleden
Jetten: energiebesparing 'vooral voor andere landen relevant'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.

6 uur geleden