Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peking wil ondanks coronabeperkingen economische doelen halen

Peking wil ondanks coronabeperkingen economische doelen halen

PERKING (ANP/BLOOMBERG) - China wil ondanks de beperkingen door het rondwarende coronavirus dit jaar aan zijn economische en sociale ontwikkelingsdoelen voldoen. Dat zei president Xi Jinping. Daarbij zal China volgens hem blijven vasthouden aan de strikte viruscontroles.

Peking heeft voor dit jaar een relatief bescheiden groeidoelstelling van meer dan 6 procent vastgesteld. De verwachting is dat die doelstelling zal worden gehaald, zelfs als de economie in de tweede helft van het jaar vertraagt als gevolg van coronamaatregelen.

Hoewel de economie dit jaar waarschijnlijk nog steeds op schema ligt om de doelstelling van Peking te halen, wijzen de laatste signalen er volgens kenners op dat de regering en de centrale bank hun steun zullen opvoeren om de groei aan te jagen. Daarbij werd onder meer gewezen op de zwakke consumentenbestedingen en de gestegen jeugdwerkloosheid.

Platteland nieuw leven inblazen

Xi sprak deze week tijdens een bezoek aan Chengde in de noordelijke provincie Hebei, waar hij verschillende projecten bezocht, waaronder een boerderij en een ouderenzorgcentrum. De president benadrukte ook het belang van het opbouwen van "welvarende" plattelandsgebieden. Hij zei dat industriële ontwikkeling de hoogste prioriteit heeft bij de pogingen van China om het platteland nieuw leven in te blazen.

Het bezoek van Xi past in het kader van zijn recente voornemen om "gemeenschappelijke welvaart" te bevorderen door de rijkdom in het land te herverdelen en de inkomensongelijkheid terug te dringen.

Meer uit Financieel

Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

1 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

2 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

2 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

2 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

2 uur geleden
Bloomberg: wapenfabrikant Destinus overweegt beursgang Amsterdam

VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.

4 uur geleden
Wall Street opent lager, Applied Materials zakt na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.

4 uur geleden