Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peking wil ondanks coronabeperkingen economische doelen halen

Peking wil ondanks coronabeperkingen economische doelen halen

PERKING (ANP/BLOOMBERG) - China wil ondanks de beperkingen door het rondwarende coronavirus dit jaar aan zijn economische en sociale ontwikkelingsdoelen voldoen. Dat zei president Xi Jinping. Daarbij zal China volgens hem blijven vasthouden aan de strikte viruscontroles.

Peking heeft voor dit jaar een relatief bescheiden groeidoelstelling van meer dan 6 procent vastgesteld. De verwachting is dat die doelstelling zal worden gehaald, zelfs als de economie in de tweede helft van het jaar vertraagt als gevolg van coronamaatregelen.

Hoewel de economie dit jaar waarschijnlijk nog steeds op schema ligt om de doelstelling van Peking te halen, wijzen de laatste signalen er volgens kenners op dat de regering en de centrale bank hun steun zullen opvoeren om de groei aan te jagen. Daarbij werd onder meer gewezen op de zwakke consumentenbestedingen en de gestegen jeugdwerkloosheid.

Platteland nieuw leven inblazen

Xi sprak deze week tijdens een bezoek aan Chengde in de noordelijke provincie Hebei, waar hij verschillende projecten bezocht, waaronder een boerderij en een ouderenzorgcentrum. De president benadrukte ook het belang van het opbouwen van "welvarende" plattelandsgebieden. Hij zei dat industriële ontwikkeling de hoogste prioriteit heeft bij de pogingen van China om het platteland nieuw leven in te blazen.

Het bezoek van Xi past in het kader van zijn recente voornemen om "gemeenschappelijke welvaart" te bevorderen door de rijkdom in het land te herverdelen en de inkomensongelijkheid terug te dringen.

Meer uit Financieel

Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

2 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

3 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

5 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

6 uur geleden
Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

8 uur geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

8 uur geleden