Peking ontvangt eerste internationale vlucht in vijf maanden
PEKING (ANP/AFP) - In Peking is donderdag voor het eerst in meer dan vijf maanden een internationale passagiersvlucht geland. Luchthavenmedewerkers in beschermende pakken begroetten passagiers die met een toestel van Air China uit de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh waren vertrokken.
De internationale luchthaven van de Chinese hoofdstad was sinds 23 maart dicht vanwege de coronapandemie. Vluchten werden omgeleid naar andere steden. Met strikte veiligheidsmaatregelen zijn passagiers uit Thailand, Cambodja, Pakistan, Griekenland, Denemarken, Oostenrijk, Zweden en Canada nu weer welkom. Volgens de Chinese autoriteiten is het virus in deze landen voldoende onder controle.
Gedurende een proefperiode mogen dagelijks maximaal vijfhonderd passagiers op directe internationale vluchten naar Peking reizen, aldus de staatstelevisie. Wie op een vliegtuig naar Peking stapt moet een bewijs tonen van een negatieve coronatest. Na aankomst moeten passagiers veertien dagen in quarantaine, waarin ze twee nieuwe testen moeten ondergaan.
Donderdag werden elf nieuwe besmettingen gerapporteerd in China, het land waar het coronavirus eind vorig jaar voor het eerst opdook. Volgens gezondheidsfunctionarissen waren alle gevallen ‘geïmporteerd’.
Meer uit Buitenland
EL-FASHER (ANP) - Bij een aanval op het Zamzam-vluchtelingenkamp bij de Soedanese stad el-Fasher kwamen in april minstens 1013 mensen om, melden de VN in een rapport. De Rapid Support Forces (RSF) die de aanval uitvoerden, deden niet genoeg om burgerdoden te voorkomen en hadden het mogelijk op de burgerbevolking gemunt, volgens het rapport.
6 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse anesthesist is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor het vergiftigen van dertig patiënten tussen de 4 en 89 jaar. Twaalf van de slachtoffers overleden.
8 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Een Oekraïense delegatie is onderweg naar de Verenigde Staten voor overleg met Amerikaanse functionarissen over het stoppen van de oorlog met Rusland. De teams spreken elkaar vrijdag en zaterdag, aldus president Volodymyr Zelensky. Hij voegde eraan toe dat Europese functionarissen mogelijk aanschuiven.
16 minuten geledenTALLINN (ANP/DPA) - Drie Russische grenswachten zijn woensdag illegaal de grens met Estland overgestoken, meldt het Estse ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de grensrivier Narva zijn overgestoken naar het oosten van Estland, waar veel etnische Russen wonen.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het belangrijkste doel van de top van EU-regeringsleiders is het veiligstellen van financiering voor Oekraïne voor de komende twee jaar, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie bij aankomst in Brussel. "We moeten vandaag een oplossing vinden", benadrukte ze.
1 uur geledenDONETSK (ANP/AFP) - Een Britse man is in het bezette deel van Donetsk veroordeeld tot dertien jaar gevangenisstraf. Een door Rusland gecontroleerde rechtbank heeft hem schuldig bevonden aan huurlingenwerk voor Oekraïne.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voor de Poolse premier Donald Tusk staan de EU-regeringsleiders donderdag op de EU-top voor een simpele keuze over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Of geld vandaag, of bloed morgen." Hij doelt daarbij niet zozeer op de gevolgen voor Oekraïne dat veel geld nodig heeft voor wapens en munitie. "Ik heb het over Europa", zei Tusk bij binnenkomst in Brussel.
1 uur geleden