Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peking neemt wet aan die klokkenluiders moet beschermen

Peking neemt wet aan die klokkenluiders moet beschermen

PEKING (ANP/AFP) - Het stadsbestuur van Peking heeft een wet aangenomen die "niet-kwaadwillende" medische klokkenluiders moet beschermen. De wet komt na een storm van kritiek eerder dit jaar, nadat dokters die hadden gewaarschuwd voor het coronavirus werden gestraft door de overheid.

Dokter Li Wenliang zei al vroeg tijdens de virusuitbraak in Wuhan dat het coronavirus een stuk ernstiger was dan de autoriteiten deden voorkomen. Hij kreeg daarvoor een reprimande van de autoriteiten vanwege "het verspreiden van geruchten". Kort daarna overleed Li zelf aan de gevolgen van het virus.

Andere klokkenluiders hebben Chinese media verteld dat ze ook werden gestraft als ze het virus wilden aankaarten bij hun bazen. De nieuwe wet moet deze mensen beschermen, als achteraf blijkt dat ze gelijk hadden. Mocht achteraf blijken dat het om "valse informatie" gaat, dan worden ze alsnog gestraft.

In de stad Shenzhen werd eerder al een vergelijkbare wet aangenomen om artsen te beschermen.

Meer uit Buitenland

Media: VS gaan laatste troepen terugtrekken uit Syrië

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan in de komende twee maanden hun laatste troepen terugtrekken uit Syrië. Dat berichten media als CBS News en The Wall Street Journal (WSJ) op basis van anonieme bronnen. Het zou gaan om een duizendtal militairen.

15 minuten geleden
Medeplichtige niet uitgesloten in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.

1 uur geleden
José María Balcázar is de nieuwe interim-president van Peru

LIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.

2 uur geleden
CBS/CNN: VS kunnen dit weekend al Iran aanvallen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.

5 uur geleden
Klimaatverbond begint zaak tegen VS om intrekken milieurichtlijn

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.

9 uur geleden
Poetin belooft Cuba 'altijd' te zullen steunen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.

11 uur geleden
Meerdere dode skiërs aangetroffen na lawine in Californië

CASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.

11 uur geleden