Peking neemt wet aan die klokkenluiders moet beschermen
PEKING (ANP/AFP) - Het stadsbestuur van Peking heeft een wet aangenomen die "niet-kwaadwillende" medische klokkenluiders moet beschermen. De wet komt na een storm van kritiek eerder dit jaar, nadat dokters die hadden gewaarschuwd voor het coronavirus werden gestraft door de overheid.
Dokter Li Wenliang zei al vroeg tijdens de virusuitbraak in Wuhan dat het coronavirus een stuk ernstiger was dan de autoriteiten deden voorkomen. Hij kreeg daarvoor een reprimande van de autoriteiten vanwege "het verspreiden van geruchten". Kort daarna overleed Li zelf aan de gevolgen van het virus.
Andere klokkenluiders hebben Chinese media verteld dat ze ook werden gestraft als ze het virus wilden aankaarten bij hun bazen. De nieuwe wet moet deze mensen beschermen, als achteraf blijkt dat ze gelijk hadden. Mocht achteraf blijken dat het om "valse informatie" gaat, dan worden ze alsnog gestraft.
In de stad Shenzhen werd eerder al een vergelijkbare wet aangenomen om artsen te beschermen.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
5 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.
11 minuten geledenHELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.
3 uur geleden