Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peking neemt wet aan die klokkenluiders moet beschermen

Peking neemt wet aan die klokkenluiders moet beschermen

PEKING (ANP/AFP) - Het stadsbestuur van Peking heeft een wet aangenomen die "niet-kwaadwillende" medische klokkenluiders moet beschermen. De wet komt na een storm van kritiek eerder dit jaar, nadat dokters die hadden gewaarschuwd voor het coronavirus werden gestraft door de overheid.

Dokter Li Wenliang zei al vroeg tijdens de virusuitbraak in Wuhan dat het coronavirus een stuk ernstiger was dan de autoriteiten deden voorkomen. Hij kreeg daarvoor een reprimande van de autoriteiten vanwege "het verspreiden van geruchten". Kort daarna overleed Li zelf aan de gevolgen van het virus.

Andere klokkenluiders hebben Chinese media verteld dat ze ook werden gestraft als ze het virus wilden aankaarten bij hun bazen. De nieuwe wet moet deze mensen beschermen, als achteraf blijkt dat ze gelijk hadden. Mocht achteraf blijken dat het om "valse informatie" gaat, dan worden ze alsnog gestraft.

In de stad Shenzhen werd eerder al een vergelijkbare wet aangenomen om artsen te beschermen.

Meer uit Buitenland

Miljoenen mensen verwacht bij duizenden demonstraties in de VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De aangekondigde demonstraties voor deze zaterdag in de VS kunnen opnieuw miljoenen mensen op de been brengen, zo is de verwachting. Het worden de derde 'No Kings Rallies' waarbij geprotesteerd wordt tegen president Donald Trump, en inmiddels ook tegen de oorlog in Iran.

11 minuten geleden
Duizenden protesteren in Londen tegen rechts en voor Palestijnen

LONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen betogen in Londen in twee grote protestmarsen tegen radicaal rechts en voor de Palestijnse zaak. De twee optochten komen samen voor een eindmanifestatie op Whitehall in het regeringscentrum van de Britse hoofdstad. Daar wordt een boodschap overgebracht van de burgemeester van Londen, Sadiq Khan van de partij Labour. De leider van de Green Party, Zack Polanski, spreekt naar verwachting de menigte toe.

25 minuten geleden
Premier Irak veroordeelt aanval op woning Koerdische president

BAGHDAD (ANP/RTR/AFP) - De premier van Irak, Mohammed Shia al-Sudani, veroordeelt de aanslag op zijn Koerdische collega Nechirvan Barzani, president van de Koerdische Autonome Regio in Noord-Irak. Al-Sudani wil een gezamenlijk Iraaks-Koerdisch onderzoeksteam samenstellen dat uitzoekt wie achter de aanval zat.

58 minuten geleden
A7 richting Lyon goeddeels geblokkeerd door actie chauffeurs

LYON (ANP/AFP) - Ongeveer 25 vrachtauto's en een bus zijn op de drukke Franse autosnelweg A7 richting Lyon gestopt om te demonstreren tegen de hoge brandstofprijzen, melden plaatselijke media. De chauffeurs delen pamfletten uit aan automobilisten die nog over één rijbaan kunnen.

2 uur geleden
Rosatom: aanvallen kerncentrale Iran gevaar nucleaire veiligheid

MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De situatie bij de Iraanse kerncentrale ⁠Bushehr verslechtert steeds verder. Daarvoor waarschuwde de topman van het Russische kernenergieconcern Rosatom. Aleksej Lichatsjov noemde aanvallen in de omgeving een gevaar voor de nucleaire veiligheid.

3 uur geleden
Ministersoverleg Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije

ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.

5 uur geleden
Zelensky meldt defensieafspraken met Verenigde Arabische Emiraten

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed ⁠Al Nahyan van de Golfstaat.

7 uur geleden