Peking neemt wet aan die klokkenluiders moet beschermen
PEKING (ANP/AFP) - Het stadsbestuur van Peking heeft een wet aangenomen die "niet-kwaadwillende" medische klokkenluiders moet beschermen. De wet komt na een storm van kritiek eerder dit jaar, nadat dokters die hadden gewaarschuwd voor het coronavirus werden gestraft door de overheid.
Dokter Li Wenliang zei al vroeg tijdens de virusuitbraak in Wuhan dat het coronavirus een stuk ernstiger was dan de autoriteiten deden voorkomen. Hij kreeg daarvoor een reprimande van de autoriteiten vanwege "het verspreiden van geruchten". Kort daarna overleed Li zelf aan de gevolgen van het virus.
Andere klokkenluiders hebben Chinese media verteld dat ze ook werden gestraft als ze het virus wilden aankaarten bij hun bazen. De nieuwe wet moet deze mensen beschermen, als achteraf blijkt dat ze gelijk hadden. Mocht achteraf blijken dat het om "valse informatie" gaat, dan worden ze alsnog gestraft.
In de stad Shenzhen werd eerder al een vergelijkbare wet aangenomen om artsen te beschermen.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
42 minuten geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
45 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.
5 uur geleden