Peking neemt strenge maatregelen na nieuwe coronabesmettingen
PEKING (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Het stadsbestuur van de Chinese hoofdstad Peking heeft op 16 juni 31 nieuwe coronabesmettingen vastgesteld. Een dag eerder had de stad bericht over 27 nieuwe besmettingen met het coronavirus. In totaal is er sprake van 137 bevestigde besmettingen.
Volgens de gezondheidsinstanties van Peking komen 19 van de 31 gevallen uit het zuidwestelijke district Fengtai, waar vorige week een nieuwe virusuitbraak was geconstateerd op een lokale voedselmarkt.
De stad neemt strenge maatregelen uit de angst voor een nieuwe golf van besmettingen in het land. Meerdere woonwijken zijn in quarantaine geplaatst en niet toegankelijk voor bezoekers. Veel vluchten in en uit de hoofdstad zijn geannuleerd. Vliegmaatschappijen hebben 1255 inkomende en uitgaande vluchten geschrapt. Dat is zo'n 70 procent van alle vluchten.
Peking heeft alle lagere en middelbare scholen en kinderdagverblijven gesloten. Vele provincies hebben quarantainemaatregelen aangekondigd voor reizigers die uit Peking komen. Ook het bestuur in Macau heeft aangekondigd reizigers die in de voorgaande weken in Peking zijn geweest twee weken in medische observatie te houden.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum gezegd dat Denemarken zich "ondankbaar" opstelt voor het feit dat de Amerikanen Groenland hebben beschermd tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij noemde het "dom" dat de Amerikanen het eiland überhaupt hebben teruggegeven.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft woensdag geen ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in Davos. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie gezegd. Von der Leyen reist vanuit Straatsburg rechtstreeks naar Brussel "om zich te concentreren op de voorbereidingen voor de zeer belangrijke EU-top", zei de woordvoerder.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan heeft de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa weer opgestart, voor het eerst sinds de Fukushima-kernramp in 2011. Het gaat om de grootste kerncentrale ter wereld.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff reist donderdag naar Rusland voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin. Volgens hem hebben de Russen het initiatief genomen voor het gesprek. "En ik zie dat als een belangrijk statement van hun kant", zei Witkoff tegen CNBC.
3 uur geledenDEN HAAG/BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italië, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Bondskanselier Friedrich Merz is donderdag in ieder geval niet bij de topontmoeting over de oprichting van de raad met Trump in Davos.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.
4 uur geledenDAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.
4 uur geleden