Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peking hekelt Amerikaanse beperkingen aan luchtvaartbedrijven

Peking hekelt Amerikaanse beperkingen aan luchtvaartbedrijven

PEKING (ANP/RTR) - China is het niet eens met de restricties die de Verenigde Staten aan Chinese luchtvaartmaatschappijen hebben opgelegd. De Amerikaanse onderminister van Transport Joel Szabat eiste van zeven Chinese luchtvaartmaatschappijen dat ze al hun vluchten op de VS voor 27 mei bij hem aanmelden, omdat hij wil kijken of "ze mogelijk in strijd zijn met de bestaande wetgeving of het publiek belang kunnen schaden".

De VS eisten dat van China, omdat Peking tot zeker half oktober het internationale vliegverkeer wat personenvervoer betreft drastisch beperkt. Maar de Amerikaanse regering wil dat het land zich veel soepeler opstelt. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat door Peking opgelegde vluchtbeperkingen voor alle luchtvaartmaatschappijen gelden. De beperkingen van het personenvervoer zijn er volgens hem om het risico op de verspreiding van het coronavirus te beteugelen.

Washington beschuldigde de Chinese regering er vrijdag van dat zij het voor Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen onmogelijk hebben gemaakt hun diensten naar China te hervatten.

Meer uit Financieel

Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

1 uur geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

1 uur geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

3 uur geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen uitstoot klanten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

3 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie toch wel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

3 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI stijgt fors in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.

3 uur geleden
RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

4 uur geleden