
Peking doet weer handreiking naar Washington
PEKING (ANP/AFP) - China heeft een lijst met in de Verenigde Staten geproduceerde chemicaliën gepubliceerd die zullen worden vrijgesteld van handelstarieven. De aankondiging volgt nog geen week na het akkoord tussen Peking en Washington om de spanning tussen de economische grootmachten te laten afnemen. Het gaat om bepaalde soorten industriële lijm en kleefstoffen, industriële polymeren en soorten paraffine, die te vinden zijn in cosmetica en levensmiddelen.
De vrijstelling geldt voor een periode van een jaar, te beginnen op 26 december. Als onderdeel van de gesloten 'fase 1-deal', waar overigens nog geen handtekeningen onder staan, zag de Amerikaanse president Donald Trump af van een geplande nieuwe reeks van heffingen op Chinese producten. China beloofde op zijn beurt aanvullende maatregelen met betrekking tot Amerikaanse goederen op te schorten.
In september kondigde Peking nog vrijstelling aan voor een reeks Amerikaanse producten. Toen ging het onder meer om visproducten en medicijnen tegen kanker. Recent volgde eenzelfde aankondiging voor een deel van de invoer van goederen als varkensvlees en sojabonen. Sinds de handelsoorlog tussen de landen in volle hevigheid uitbrak ruim een jaar geleden, werd het invoertarief op Amerikaans varkensvlees al drie keer verhoogd.
Volgens Peking wordt met de Amerikanen nauw overleg gevoerd over het ondertekenen van het handelsakkoord. Volgens de VS zal China als onderdeel van de overeenkomst de komende jaren minstens 200 miljard dollar meer aan Amerikaanse goederen en diensten aanschaffen. China maakte geen melding van harde doelen, maar wel dat het meer tarwe, rijst, mais, energie en farmaceutische producten en financiële diensten zal importeren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten. Beleggers putten hoop uit beter dan verwachte kwartaalresultaten van techbedrijven Microsoft en Meta, het moederbedrijf van Facebook en Instagram. Zorgen over de impact van Donald Trumps handelsbeleid op de economie verschoven daardoor meer naar de achtergrond.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische investeerder in zorgvastgoed Aedifica wil zijn branchegenoot Cofinimmo overnemen. Beide bedrijven investeren in bijvoorbeeld zorgtehuizen, onder andere in Nederland. Door samen te gaan versterken ze hun positie op de markten waar ze al erg actief zijn en breiden ze uit naar andere landen, betoogt Aedifica.
54 minuten geledenMILWAUKEE (ANP) - Harley-Davidson stopt met verdere investeringen in zijn dochterbedrijf voor elektrische motorfietsen, LiveWire. Er is veel minder vraag naar elektrische voertuigen dan eerder gedacht en daar verandert de komende tijd waarschijnlijk weinig aan, zei topman Jochen Zeitz in een toelichting op de kwartaalcijfers.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse bank Citigroup heeft de voormalige handelsgezant van de Verenigde Staten, Robert Lighthizer, in dienst genomen als adviseur. Lighthizer was Donald Trumps handelsgezant tijdens diens eerste termijn als president van de VS. Het is de bedoeling dat hij die ervaring gebruikt in adviezen aan klanten van Citi over het Amerikaanse handelsbeleid, dat onder Trump wordt gekenmerkt door onzekerheid over handelsspanningen.
3 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Microsoft verhoogt de prijzen van zijn Xbox-consoles, omdat het onzeker is hoe de handelsoorlog de toeleveringsketens in de game-industrie zal beïnvloeden. Ook Xbox-games worden duurder. Daarmee volgt het Amerikaanse concern zijn Japanse rivaal Sony, die enkele weken terug al met een prijsverhoging kwam voor de PlayStation 5.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "zeer positief" gesprek te hebben gehad met de Amerikaanse president Donald Trump over handel. De twee zijn overeengekomen dat hun ministers van Financiën en Handel overleg zullen voeren over het "verbeteren van de handelsbalans", schreef ze op X.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) vreest voor fors hogere waterstofnettarieven. Doordat grootschalig gebruik van waterstof achterblijft en de benodigde investeringen hoger uitvallen, kunnen de tarieven voor het transport van waterstof via leidingen aanzienlijk stijgen, waarschuwt de toezichthouder donderdag.
5 uur geleden