
Peking blaast grote evenementen met Chinees Nieuwjaar af om virus
PEKING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese hoofdstad Peking blaast grote evenementen tijdens Chinees Nieuwjaar af vanwege het besmettelijke coronavirus. Dat heeft het stadsbestuur donderdag bekendgemaakt. De feestelijkheden trekken jaarlijks veel toeristen. Het Chinees Nieuwjaar wordt komend weekend gevierd.
Zeker zeventien mensen zijn in China overleden aan het virus. Het aantal mensen dat is besmet, is gestegen naar 571. Ook in enkele andere Aziatische landen is het virus vastgesteld. De Chinese stad Wuhan, circa 1000 kilometer ten zuiden van Peking, geldt als epicentrum van de virusuitbraak. Die stad is vrijwel geïsoleerd van de buitenwereld.
Dat geldt sinds donderdag ook voor de Chinese plaats Huanggang, 40 kilometer ten oosten van Wuhan. Het uitgaande verkeer en het openbaar vervoer is er stilgelegd. In Huanggang wonen circa 7 miljoen mensen. De autoriteiten in de steden Ezhou en Chibi, ook in de buurt van Wuhan, hebben donderdag laten weten het openbaar vervoer grotendeels plat te leggen.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de VN beraadt zich donderdag over het virus en beslist of het moet worden gezien als een internationale noodsituatie. Het nieuwe coronavirus is verwant aan het SARS-virus. In de jaren 2002 en 2003 veroorzaakte dat virus veel onrust. Bijna achthonderd mensen kwamen toen om het leven.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Lynne Tracy, heeft overleg gevoerd met de onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Riabkov over onder meer het functioneren van Russische diplomatieke vertegenwoordigingen buiten Rusland. Dat meldt het staatspersbureau RIA Novosti.
17 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz en zijn mogelijke opvolger Friedrich Merz hebben samenwerking met het radicaal-rechtse Alternative für Deutschland (AfD) nogmaals uitgesloten. Dit deden zij in de Bondsdag, tijdens de laatste zitting voor de parlementsverkiezingen op 23 februari.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - VN-chef António Guterres roept Hamas op door te gaan met de geplande vrijlating van gijzelaars aanstaande zaterdag, een dag nadat de groepering had bekendgemaakt de vrijlatingen voorlopig op te schorten wegens Israëlische schendingen van het bestand.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Google Maps toont in de Verenigde Staten voortaan de naam Golf van Amerika in plaats van Golf van Mexico. In andere landen worden beide namen getoond, wat gebruikelijk is bij betwiste locaties.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas stelt dat het naleven van de wapenstilstandsakkoorden de enige manier is om Israëlische gijzelaars vrij te krijgen. Beide partijen moeten zich aan de afspraken houden en dreigementen zijn zinloos en maken de zaken alleen ingewikkelder, verklaart de beweging in reactie op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft maandagavond een derde verdachte aangehouden in het onderzoek naar de moord op een 11-jarig meisje. Het gaat om een 23-jarige man, meldt de politie aan de Franse krant Le Parisien. Eerder op de dag werden al een 23-jarige man en een 55-jarige vrouw opgepakt. BFMTV meldde eerder dat deze twee verdachten moeder en zoon zijn.
5 uur geledenPHOENIX (ANP/RTR) - Een vliegtuigongeluk in de Amerikaanse staat Arizona heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Vier anderen raakten gewond. Een privévliegtuig raakte bij de landing op Scottsdale Airport bij Phoenix van de baan en botste op een geparkeerde jet.
7 uur geleden