Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pekela over situatie in Ter Apel: andere provincies zijn aan zet

Pekela over situatie in Ter Apel: andere provincies zijn aan zet

OUDE PEKELA (ANP) - De Groningse gemeente Pekela gaat vooralsnog geen asielzoekers overnemen uit Ter Apel in buurgemeente Westerwolde. "Wij vinden dat in deze situatie andere provincies en gemeenten als eerste aan zet zijn", laat de gemeente weten.

Pekela houdt wel een slag om de arm. "Als door falend overheidsbeleid blijkt dat inwoners van Ter Apel de dupe worden van deze situatie, zijn we uiteraard bereid om mee te denken om samen met de andere Groninger gemeenten de situatie voor de inwoners van Ter Apel dragelijker te maken."

Afgelopen nacht dreigde een groep mensen buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel te moeten slapen. Dat werd voorkomen doordat het nabijgelegen Stadskanaal een sporthal beschikbaar stelde. De gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt, verwacht komende nacht weer problemen.

Groningse gemeenten klagen al langer dat zij te veel moeten doen om het overvolle aanmeldcentrum in hun regio te ontlasten, en dat de rest van het land te weinig doet. "Een te groot deel van het land kijkt vooral toe en wendt het hoofd af", lieten de provincie en negen van de tien Groningse gemeenten weten.

Meer uit Binnenland

24-jarige man vast voor fatale schietpartij Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.

59 minuten geleden
Tienduizenden vrijwilligers ruimen afval op in omgeving

DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.

2 uur geleden
Brandweer haalt mensen van balkons bij brand in Voorburg

VOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.

5 uur geleden
Fietser overleden bij aanrijding met auto in Putten

PUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.

7 uur geleden
Bij Haagse D66 kreeg nummer twee meer stemmen dan lijsttrekker

DEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.

8 uur geleden
Grote brand bij opslaglocatie in Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.

12 uur geleden
Meerdere in opspraak geraakte FVD'ers komen in gemeenteraden

NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.

14 uur geleden