Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peilingen: Democraten krijgen nipte meerderheid in Senaat

Peilingen: Democraten krijgen nipte meerderheid in Senaat

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Democraten krijgen volgens de laatste peilingen de kleinst mogelijke meerderheid in de Amerikaanse Senaat. Nu hebben de Republikeinen in die kamer van het parlement een meerderheid van 53 tegen 47, maar dat zou na de verkiezingen 51 tegen 49 zijn in het voordeel van de Democraten.

De website FiveThirtyEight (538) heeft dat een dag voor de verkiezingen becijferd of basis van peilingen. Zes zetels zouden een andere kleur krijgen, waarvan vijf (Arizona, Colorado, Georgia, Maine en North Carolina) in het voordeel van de Democraten. Een Democratische senator in Alabama zou zijn zetel aan een Republikein moeten afstaan.

Bij de verkiezingen dinsdag wordt gestemd over 35 van de 100 senaatszetels. Voor de andere kamer van het parlement, het huis van Afgevaardigden met 435 zetels, kiezen de Amerikanen voor alle zetels. De Democraten hebben daarin nu een ruime meerderheid.

Controle over beide kamers maakt het een stuk makkelijker voor een president om beleid goedgekeurd te krijgen. Wat betreft voorspellingen over de volgende president stelt FiveThirtyEight dat Biden 51,9 procent van de stemmen krijgt, en Trump 43,4.

Meer uit Buitenland

Iran bestookt Amerikaanse legerbases in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Revolutionaire Garde heeft vanuit Iran meerdere ballistische raketten afgevuurd op Amerikaanse militaire bases in het Midden-Oosten. Dat meldt het Amerikaanse leger, dat tevens zegt dat het alle projectielen heeft onderschept. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios was een basis in Jordanië een van de doelwitten.

1 uur geleden
Doden gemeld door explosie in winkelcentrum in zuiden Japan

KUMAMOTO (ANP) - Volgens de Japanse staatsomroep NHK zijn twee vrouwen omgekomen na een explosie dinsdag in een winkelcentrum in de Japanse zuidelijke regio Kumamoto. Eerder meldde NHK dat er mogelijk nog twintig tot dertig mensen in het gebouw aanwezig waren, die echter niet bereikbaar waren. Een persoon was "in een toestand van hartstilstand", aldus NHK.

1 uur geleden
Tiener krijgt in VS levenslang voor schietpartij met kerstcadeau

WINDER (ANP/RTR) - De 16-jarige Colt Gray is veroordeeld tot levenslang voor het doodschieten van vier mensen op de Apalachee High School in de staat Georgia toen hij 14 jaar oud was. Hij gebruikte daarvoor een aanvalsgeweer dat hij van zijn vader voor Kerst had gekregen.

4 uur geleden
Trump prijst Graham bij herdenkingsbijeenkomst als 'legende'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de overleden senator Lindsey Graham een laatste eer bewezen bij een herdenkingsceremonie. Trump prees zijn partijgenoot als een "legende" en "echt een geweldige politicus".

6 uur geleden
Buitenlandministers Oekraïne en Iran bellen na incident met schip

KYIV (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha zegt een "openhartig" gesprek te hebben gevoerd met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi. Dat gesprek volgde op een boze reactie vanuit Iran nadat Oekraïne een vrachtschip aanviel op de Kaspische Zee. Daarbij zou een Iraniër zijn omgekomen. Araghchi zegt ook geen escalatie te willen.

7 uur geleden
Deel beperkingen om natuurbranden in regio Madrid opgeheven

MADRID (ANP) - De autoriteiten in de regio Madrid hebben een deel van de beperkingen die waren ingesteld vanwege de grote natuurbranden in de buurt weer opgeheven, berichten Spaanse media als El País en Europa Press. Nadat eerder op de dag al was aangekondigd dat de inwoners van een aantal geëvacueerde dorpen weer terug naar huis mochten, zijn nu ook belangrijke autowegen in de regio heropend.

7 uur geleden
Zelensky sprak met Trump over Patriot-raketproductie in Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesproken over het produceren van Patriot-raketten in Oekraïne. Trump zei tijdens de NAVO-top begin deze maand dat Kyiv mogelijk een licentie krijgt om zelf die wapens te maken. Die zijn belangrijk voor de Oekraïense luchtverdediging.

9 uur geleden