Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peiling: vrijwel geen enkele ondernemer ontloopt coronacrisis

Peiling: vrijwel geen enkele ondernemer ontloopt coronacrisis

AMSTERDAM (ANP) - Vrijwel geen enkele ondernemer verwacht financiële problemen als gevolg van de coronacrisis te kunnen ontlopen. In een peiling van de Kamer van Koophandel (KvK) denkt slechts 7 procent van de ruim 10.000 ondervraagde ondernemers niet of nauwelijks in de geldproblemen te komen.

Meer dan een kwart van de ondervraagde ondernemers geeft aan nu al in de financiële moeilijkheden te zitten. Dat betreft vooral zelfstandigen en mkb'ers met maximaal negen personeelsleden. Voor grotere bedrijven ligt het moment dat ze financiële moeilijkheden verwachten verder in de toekomst.

Ook de horeca en persoonlijke dienstverlening springen er negatief uit. Van alle ondernemers uit deze sectoren geven bijna 4 op de 10 ondernemers aan nu al krap bij kas te zitten door maatregelen van de overheid tegen de verspreiding van het coronavirus.

Maatregelen

Door de maatregelen ligt veel werk stil. Meer dan de helft (52 procent) van de ondernemers geeft aan dat de reguliere werkzaamheden van hun bedrijf volledig zijn gestopt.

De overheid presenteerde onlangs een reeks steunmaatregelen om bedrijven gedurende de coronacrisis te helpen. Van de ondervraagde ondernemers noemde de grootste groep (circa 50 procent) de TOGS-regeling het relevantst. Hierbij krijgen ondernemers die direct getroffen worden door de coronacrisis 4000 euro compensatie. Ook de tijdelijke overbruggingsregeling voor zelfstandigen, kortweg Tozo, werd door bijna de helft genoemd als nuttige maatregel. Met die regeling kunnen zelfstandig ondernemers onder andere tot 1.503 euro per maand ontvangen voor hun levensonderhoud.

Meer uit Financieel

Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

55 minuten geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

1 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

1 uur geleden
Hongarije legt maximumprijzen op voor benzine en diesel

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).

2 uur geleden
G7 besluit nog niet over vrijgave noodvoorraden olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.

2 uur geleden
Europese Commissie overweegt vrijgeven van oliereserves

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.

3 uur geleden
Live Nation treft schikking met VS over Ticketmaster

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.

3 uur geleden