Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peiling: vrijwel geen enkele ondernemer ontloopt coronacrisis

Peiling: vrijwel geen enkele ondernemer ontloopt coronacrisis

AMSTERDAM (ANP) - Vrijwel geen enkele ondernemer verwacht financiële problemen als gevolg van de coronacrisis te kunnen ontlopen. In een peiling van de Kamer van Koophandel (KvK) denkt slechts 7 procent van de ruim 10.000 ondervraagde ondernemers niet of nauwelijks in de geldproblemen te komen.

Meer dan een kwart van de ondervraagde ondernemers geeft aan nu al in de financiële moeilijkheden te zitten. Dat betreft vooral zelfstandigen en mkb'ers met maximaal negen personeelsleden. Voor grotere bedrijven ligt het moment dat ze financiële moeilijkheden verwachten verder in de toekomst.

Ook de horeca en persoonlijke dienstverlening springen er negatief uit. Van alle ondernemers uit deze sectoren geven bijna 4 op de 10 ondernemers aan nu al krap bij kas te zitten door maatregelen van de overheid tegen de verspreiding van het coronavirus.

Maatregelen

Door de maatregelen ligt veel werk stil. Meer dan de helft (52 procent) van de ondernemers geeft aan dat de reguliere werkzaamheden van hun bedrijf volledig zijn gestopt.

De overheid presenteerde onlangs een reeks steunmaatregelen om bedrijven gedurende de coronacrisis te helpen. Van de ondervraagde ondernemers noemde de grootste groep (circa 50 procent) de TOGS-regeling het relevantst. Hierbij krijgen ondernemers die direct getroffen worden door de coronacrisis 4000 euro compensatie. Ook de tijdelijke overbruggingsregeling voor zelfstandigen, kortweg Tozo, werd door bijna de helft genoemd als nuttige maatregel. Met die regeling kunnen zelfstandig ondernemers onder andere tot 1.503 euro per maand ontvangen voor hun levensonderhoud.

Meer uit Financieel

Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

1 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

2 uur geleden
SpaceX dient aanvraag in voor beursnotering, zeggen bronnen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.

2 uur geleden
Toezichthouders en OM willen uitgebreider EU-verbod uitkleedapps

DEN HAAG (ANP) - Toezichthouders, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) vinden dat het EU-verbod op apps die AI gebruiken om naaktbeelden van mensen te maken, niet ver genoeg gaat. Het Europees Parlement stemde vorige week voor een verbod op apps die dit soort beelden genereren zonder de toestemming van die persoon. De organisaties willen dat de tools helemaal worden verboden.

2 uur geleden
ABP verkoopt aandelen in omstreden softwarebedrijf Palantir

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, heeft zijn aandelen van het omstreden Amerikaanse softwarebedrijf Palantir verkocht, bevestigde een woordvoerster naar aanleiding van berichtgeving van onder andere De Telegraaf.

2 uur geleden
Iranoorlog geeft Nederlandse pensioenfondsen knauw, ziet Aon

ROTTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft Nederlandse pensioenfondsen een knauw gegeven door scherpe koersdalingen op de financiële markten. De gemiddelde dekkingsgraad, een graadmeter voor de financiële gezondheid van een fonds, daalde in maart tot 123 procent. Dat maakte onderzoeksbureau Aon woensdag bekend. Eind februari was de dekkingsgraad nog 128 procent.

3 uur geleden
Brussel komt grootverbruikers energie tegemoet met aanpassing ETS

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is met een voorstel gekomen voor een kleine aanpassing in het Europese emissiehandelssysteem (ETS). Dat moet helpen de prijs van de uitstoot van broeikasgassen stabieler te houden en op die manier veel energie verbruikende bedrijven in Europa tegemoet te komen.

3 uur geleden