Peiling: Rutte meest geschikte premier
DEN HAAG (ANP) - Mark Rutte wordt gezien als de meest geschikte premier van Nederland. Dat is de uitkomst van een onderzoek van televisieprogramma EenVandaag onder ruim 27.000 leden van het Opiniepanel.
Bij de ondervraging kozen vier op de tien (39 procent) deelnemers voor Rutte. Op de tweede plek staat Wopke Hoekstra: een kwart (26 procent) van de deelnemers denkt dat hij een goede premier zou zijn. Sigrid Kaag van D66 staat daar net onder met 23 procent. Ook Pieter Omtzigt, al zei die zelf het premierschap niet te ambiëren, wordt door 23 procent premierwaardig geacht. Hugo de Jonge moet partijgenoten Hoekstra en Omtzigt voor laten gaan. De lijsttrekker van het CDA moet het doen met 17 procent, vrijwel op gelijke hoogte met Lodewijk Asscher en Klaas Dijkhoff (beiden 16 procent).
In de eerste zetelpeiling van Ipsos en EenVandaag na het zomerreces wint de PVV drie zetels. De partij staat nu op 18. De partij van Geert Wilders, die afgelopen maand opriep tot een structurele loonsverhoging voor zorgpersoneel, is daarmee virtueel de tweede partij van het land.
Bij de VVD, die nog altijd ruim aan kop staat, zet juist de dalende trend door. De partij verliest voor de derde maand op rij en staat nu op 37 zetels, twee minder dan bij de vorige peiling.
Meer uit Politiek
EDE (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans stelt het kabinet voor de keuze: verdere samenwerking met zijn eigen partij of met het linkse PRO. "Met beide blijven samenwerken gaat niet", zei Eerdmans op het congres van zijn partij in Ede.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft op Veteranendag in Den Haag het "zo erg" genoemd dat veteranen elkaar zaterdag niet als vanouds kunnen ontmoeten. Het programma van de traditionele dag is in verband met de hitte flink uitgekleed: het defilé en de bijbehorende manifestatie op het Malieveld zijn afgelast.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week verschijnen onder anderen oud-justitieminister Ferd Grapperhaus, oud-RIVM-directeur Jaap van Dissel en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema voor de parlementaire enquêtecommissie corona. Van Dissel is er voor de tweede keer. Ook Grapperhaus wordt later nog een tweede keer verhoord.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De stikstofuitstoot van industrie en vervoer moet in 2035 de helft lager zijn dan in 2019, zo staat in het stikstofplan van het kabinet. De stikstofuitstoot van de twee sectoren is de afgelopen jaren al hard gedaald, maar ze moeten nog een "extra stap zetten". Daarvoor trekt het kabinet eenmalig 250 miljoen euro uit.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het meeste geld uit de pot van 20 miljard euro voor de stikstofaanpak gaat naar de aanpak rondom natuurgebieden. Daar legt landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 9 miljard euro voor klaar. Er is 2,2 miljard euro voor het herstellen van natuur. Van Essen trekt 2,75 miljard euro uit voor boeren die vrijwillig stoppen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Uiterlijk eind volgend jaar moet het weer mogelijk zijn om bij projecten kleine hoeveelheden stikstof uit te stoten, aldus het kabinet. Nu ligt de grens vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is zo laag, dat in de praktijk altijd een vergunning nodig is voor uitstoot. Omdat daar geen ruimte voor is, kunnen ook projecten of evenementen met lage uitstoot nu niet doorgaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De landbouw moet in 2030 23 tot 25 procent minder stikstof in de vorm van ammoniak uitstoten. Als dat doel niet gehaald wordt, komt er strenger beleid. Rondom natuurgebieden moet de stikstofuitstoot nog verder omlaag. Dat staat in de Kamerbrief van landbouwminister Jaimi van Essen (D66) over de stikstofaanpak.
1 dag geleden