Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peiling: ruim helft basisschooldocenten ervaart ongewenst gedrag

Peiling: ruim helft basisschooldocenten ervaart ongewenst gedrag

UTRECHT (ANP) - Meer dan de helft van de leerkrachten in het basisonderwijs kreeg afgelopen jaar te maken met ongewenst gedrag, stelt DUO Onderwijsonderzoek & Advies. Een op de tien was slachtoffer van fysiek geweld of intimidatie door leerlingen.

Die leraren werden geduwd, geschopt, geslagen of "op een andere manier" verwond, aldus DUO, dat deze zomer een vragenlijst voorlegde aan een panel van basisschoolleraren. 1100 van hen vulden hem in.

Een derde van de basisschooldocenten kreeg te maken met verbaal geweld door leerlingen en een kwart werd verbaal geïntimideerd door ouders van leerlingen. Een klein deel (5 procent) kreeg te maken met machtsmisbruik door ouders of werd door hen onder druk gezet, bijvoorbeeld om een leerling over te laten gaan of een ander schooladvies toe te kennen.

Overigens voelen negen op de tien ondervraagde leraren zich evengoed veilig op hun school. Een vijfde van de docenten geeft aan dat ze zich de afgelopen drie jaar veiliger zijn gaan voelen op hun school.

Meer uit Binnenland

Suriname zoekt via Interpol naar verdachte vermissing Leysner

PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft Interpol gevraagd een internationaal opsporingsbevel uit te vaardigen tegen de voortvluchtige verdachte Ryan T. Die wordt verdacht van betrokkenheid bij de vermissing van de Nederlandse filmproducent, ondernemer en dj Rodney Leysner. De Nederlander verdween op 15 augustus. Het Surinaamse Openbaar Ministerie meldt vrijdag dat Interpol het verzoek momenteel beoordeelt.

4 uur geleden
België pakt verdachten uit Nederland op na vondst drugslab

BREE (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft vijf verdachten opgepakt na de vondst van een groot drugslaboratorium in het Belgische Bree, dicht bij de Nederlandse grens. Vier verdachten komen uit Nederland.

5 uur geleden
Aanhoudingen voor uitbuiting, mensensmokkel bij restaurantketens

DEN HAAG (ANP) - Twee eigenaren van in totaal acht restaurants van drie internationale Indiase horecaketens zijn aangehouden door de Arbeidsinspectie, meldt de organisatie. Ze worden verdacht van het uitbuiten van mensen en mensensmokkel.

6 uur geleden
Lokkooi met schapen voor wolf mag in gebruik blijven

ARNHEM (ANP) - Onderzoekers van de universiteit van Wageningen (WUR) mogen voorlopig een lokkooi met levende schapen blijven gebruiken om wolven op de Hoge Veluwe te vangen en uit te rusten met een zender. Een handhavingsverzoek van de Faunabescherming om dat met spoed te stoppen is afgewezen door de provincie Gelderland.

8 uur geleden
Gehackt lab mag weer bevolkingsonderzoek uitvoeren

DEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar vorig jaar bij een hack de medische data van bijna een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag weer bijdragen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Het lab heeft zijn databeveiliging inmiddels goed genoeg op orde, schrijft minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer.

8 uur geleden
Groep stelt minister aansprakelijk zaak lek bevolkingsonderzoek

AMSTERDAM (ANP) - De belangengroep Women's Right Collective (WRC) heeft de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en laboratorium Clinical Diagnostics aansprakelijk gesteld voor de gevolgen van het datalek bij een bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Volgens een van de initiatiefnemers van WRC, advocaat Ina Brouwer, is dat tevens de eerste formele stap in een eerder aangekondigde massaclaim.

9 uur geleden
Merwedebrug eind september dagen dicht voor nieuw asfalt

UTRECHT (ANP) - De Merwedebrug gaat van donderdagavond 24 september tot maandagochtend 28 september dicht om een nieuwe asfaltlaag aan te brengen die dunner en lichter is dan de huidige. Daarmee wordt de brug 400 ton lichter, "wat nodig is om de brug veilig te kunnen gebruiken tijdens de bouw van de nieuwe Merwedebrug", zegt Rijkswaterstaat. Voor weggebruikers waarschuwt RWS voor tot een uur extra reistijd.

9 uur geleden