Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peiling: PvdA profiteert van beloofde hulp op Prinsjesdag

Peiling: PvdA profiteert van beloofde hulp op Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie worden allerminst beloond voor de op Prinsjesdag beloofde hulp bij het verbeteren van de koopkracht. In een peiling van EenVandaag en onderzoeksbureau Ipsos is het vooral de PvdA die profiteert. De partij krijgt er vier zetels bij in vergelijking met de peiling van een maand geleden.

De coalitiepartijen verliezen samen vijf zetels, waardoor ze nu uitkomen op 54 zetels. Zowel de VVD als D66 verliest twee zetels in vergelijking met de vorige peiling.

PvdA-leider Attje Kuiken krijgt volgens de onderzoekers krediet voor haar constructieve houding door het kabinet, samen met GroenLinks, te overtuigen van een prijsplafond op energie voor dit jaar. Volgens de peiling krijgt de PvdA nu twaalf zetels, vier meer dan vorige maand. Bij de verkiezingen van maart vorig jaar kreeg de partij negen zetels.

Zorgen VVD-kiezers

De VVD van premier Mark Rutte stond een half jaar geleden nog op 34 zetels. Dat zijn er evenveel als bij de laatste Tweede Kamerverkiezingen, maar in de laatste peiling van Ipsos en EenVandaag moet de VVD het met 25 zetels doen.

Deels maken VVD-kiezers zich zorgen over de toekomst van de partij en het leiderschap daarvan. Ook vinden overgestapte kiezers de partij te veel opgeschoven naar links en daardoor nog moeilijk te onderscheiden van D66, aldus de onderzoekers.

Meer uit Politiek

Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

14 uur geleden
Ministerraad stemt in met besluit stroomstootverbod veehouderij

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.

15 uur geleden
Heinen optimistisch over oplossing gebruik Russische tegoeden

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.

17 uur geleden
Tielen: goed dat advies er is om minder vlees te eten

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.

18 uur geleden
Stikstofrekengrens verhogen 'hele klus' voor Wiersma

DEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."

18 uur geleden
Van Marum: nieuw kabinet moet minister van Digitale Zaken krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.

18 uur geleden
Minister maakt grappen over doodsbedreigingen tegen Hoofdpiet

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".

19 uur geleden