Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peiling: PvdA profiteert van beloofde hulp op Prinsjesdag

Peiling: PvdA profiteert van beloofde hulp op Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie worden allerminst beloond voor de op Prinsjesdag beloofde hulp bij het verbeteren van de koopkracht. In een peiling van EenVandaag en onderzoeksbureau Ipsos is het vooral de PvdA die profiteert. De partij krijgt er vier zetels bij in vergelijking met de peiling van een maand geleden.

De coalitiepartijen verliezen samen vijf zetels, waardoor ze nu uitkomen op 54 zetels. Zowel de VVD als D66 verliest twee zetels in vergelijking met de vorige peiling.

PvdA-leider Attje Kuiken krijgt volgens de onderzoekers krediet voor haar constructieve houding door het kabinet, samen met GroenLinks, te overtuigen van een prijsplafond op energie voor dit jaar. Volgens de peiling krijgt de PvdA nu twaalf zetels, vier meer dan vorige maand. Bij de verkiezingen van maart vorig jaar kreeg de partij negen zetels.

Zorgen VVD-kiezers

De VVD van premier Mark Rutte stond een half jaar geleden nog op 34 zetels. Dat zijn er evenveel als bij de laatste Tweede Kamerverkiezingen, maar in de laatste peiling van Ipsos en EenVandaag moet de VVD het met 25 zetels doen.

Deels maken VVD-kiezers zich zorgen over de toekomst van de partij en het leiderschap daarvan. Ook vinden overgestapte kiezers de partij te veel opgeschoven naar links en daardoor nog moeilijk te onderscheiden van D66, aldus de onderzoekers.

Meer uit Politiek

Nijlgans en wasbeer afschieten mag zonder opdracht provincie

DEN HAAG (ANP) - Sommige dieren die niet in Nederland horen, mogen worden afgeschoten zonder opdracht van de provincie. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft daarvoor nieuwe regels gepubliceerd die hij op 1 januari wil laten ingaan. Op een lijst met 23 zogeheten invasieve exoten staan bijvoorbeeld de nijlgans, de wasbeer en de grijze eekhoorn.

3 uur geleden
Jetten verwacht snel resultaat van nieuwe raketcoalitie

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht snel resultaat van een nieuwe Europese coalitie tegen ballistische raketten. "We verwachten eigenlijk binnen een jaar al te kunnen leveren voor een deel van het luchtafweergeschut, en binnen anderhalf jaar voor de meer complexe gevallen", zegt hij tegen het ANP.

17 uur geleden
Jetten: absoluut niet meedoen aan plan Trump voor heffing Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het plan van de Amerikaanse president Donald Trump af om geld te gaan vragen van schepen die door de Straat van Hormuz varen. Dat zegt premier Rob Jetten tegen het ANP. "Van tolheffing kan geen sprake zijn. Dat vinden we echt Europabreed."

19 uur geleden
Nederland gaat meedoen aan militaire oefeningen met Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat meedoen aan militaire oefeningen met Oekraïne. Dat zei premier Rob Jetten tegen het ANP na een bijeenkomst van de Coalition of the Willing in Parijs. De oefeningen vinden niet plaats in Oekraïne, maar op grondgebied van de EU, aldus de premier.

20 uur geleden
Minister: wachtende asielzoekers Ter Apel opgevangen in pand

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) neemt maatregelen bij het aanmeldcentrum van Ter Apel nadat Rode Kruis en VluchtelingenWerk hun werk hier hebben gestaakt om de veiligheid. Asielzoekers die door grote drukte niet kunnen worden toegelaten tot het asielzoekerscentrum hoeven vanaf woensdag niet meer te wachten op het gras en worden in plaats daarvan overdag opgevangen in een pand op het terrein. Het terrein rond het asielzoekerscentrum wordt bovendien uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied, wat preventief fouilleren mogelijk maakt.

23 uur geleden
Vijfde wissel in Zuid-Holland: BBB-gedeputeerde wordt wethouder

DEN HAAG (ANP) - Voor de vijfde keer in drie jaar tijd vertrekt een gedeputeerde in de provincie Zuid-Holland. BBB-bestuurder Mariëtte van Leeuwen wordt in de gemeente Den Haag wethouder voor onder meer jeugd en onderwijs. Van Leeuwen is voorgedragen door Hart voor Den Haag, de partij van Richard de Mos.

23 uur geleden
Richard de Mos keert terug als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Richard de Mos, leider van de lokale partij Hart voor Den Haag, wordt opnieuw wethouder in de hofstad. Hij gaat weer deel uitmaken van het Haagse college. Zijn partij, de grootste in de stad, gaat besturen met VVD, CDA en DENK.

1 dag geleden