
Peiling: meeste Nederlanders vrezen gevolgen klimaatverandering
HILVERSUM (ANP) - Een meerderheid van de Nederlanders maakt zich druk om klimaatverandering en de gevolgen daarvan voor Nederland, blijkt uit een peiling die de NOS in aanloop naar de klimaattop in Glasgow liet uitvoeren door Ipsos. Ruim twee derde (69 procent) maakt zich zorgen om de opwarming van de planeet. 59 procent van de Nederlanders vreest voor de consequenties in eigen land.
In het Schotse Glasgow zijn regeringsleiders de komende dagen bijeen om oplossingen voor de klimaatcrisis te bespreken. Volgens Ipsos, dat tussen 14 en 18 oktober een naar eigen zeggen representatieve steekproef met ruim duizend kiesgerechtigden uitvoerde, vinden de meeste Nederlanders (69 procent) klimaatoverleg op internationaal niveau positief, maar er is maar een kleine groep (11 procent) die denkt dat zulk overleg harde maatregelen oplevert. Een meerderheid (56 procent) is van mening dat Nederland weinig invloed heeft op klimaatverandering wereldwijd.
Ruim de helft (58 procent) van de respondenten gelooft dat er nog tijd is om de gevolgen van klimaatverandering het hoofd te bieden. 15 procent is minder optimistisch en denkt dat het daar te laat voor is. Het zijn met name jongeren die vinden dat Nederland internationaal 'voorop moet lopen' qua klimaatbeleid. Waar 43 procent van de mensen tussen 18 en 34 jaar oud die mening heeft, is dat met 21 procent meer dan de helft minder onder 55-plussers.
Meer uit Binnenland
PARIJS (ANP) - De op sociale media ontstane Franse protestbeweging 'Bloquons tout' (We blokkeren alles) zint op nieuwe acties dit weekend, melden Franse media. Er zijn weer oproepen gedaan tot blokkades en betogingen, vooral voor zaterdagmiddag. Het is net als op de dag dat de beweging het land wilde lamleggen, afgelopen woensdag, moeilijk te voorspellen hoeveel manifestanten komen opdagen en waar precies.
18 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft vrijdag "vele honderden reacties" ontvangen na het besluit dat Nederland komend jaar niet meedoet aan het Eurovisie Songfestival als Israël meedoet. De reacties kwamen zowel telefonisch als per e-mail binnen. De "overgrote meerderheid" van de mensen wilde volgens AVROTROS laten weten het besluit te steunen.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Groningen, Friesland en Drenthe is het risico op natuurbranden weer op het laagste niveau. Nu de noordelijke provincies als laatste ook weer in de zogeheten fase 1 zijn, betekent dit dat in heel Nederland een "regulier risico" bestaat op een brand in bijvoorbeeld bos- of heidegebied.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De premie voor de zorgverzekering wordt volgend jaar 32 tot 40 euro per jaar duurder. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving van verschillende media uit de uitgelekte miljoenennota. Het kabinet houdt rekening met een maandbedrag van zo'n 160 euro, dat is drie of vier euro meer dan nu het geval is. Zorgverzekeraars bepalen uiteindelijk wat mensen gaan betalen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De koopkracht stijgt volgend jaar iets meer dan gedacht. Dat staat in het voorwoord van de miljoenennota, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van verschillende media. Gemiddeld krijgen huishoudens er volgens de rekenmodellen van het Centraal Planbureau 1,3 procent bij. In de laatste raming was dat nog 1 procent.
19 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - De vier middelbare scholen en de mbo-school in Beverwijk en Heemskerk die vrijdag wegens dreiging gesloten zijn, gaan maandag allemaal weer open. Dat willen de beide gemeenten, "tenzij er echt signalen zijn dat dat onverstandig is". Die signalen zijn er momenteel niet, benadrukken de Noord-Hollandse gemeenten.
20 uur geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) begrijpt de zorgen van AVROTROS over het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten, maar neemt op dit moment zelf geen besluit over de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Dat laat de organisator desgevraagd weten aan het ANP na het besluit van de AVROTROS om zich terug te trekken uit het evenement als Israël deelneemt.
20 uur geleden