Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peiling: meerderheid Israëliërs wil premier Netanyahu weg

Peiling: meerderheid Israëliërs wil premier Netanyahu weg

JERUZALEM (ANP) - In een opiniepeiling onder Joodse Israëli's heeft 86 procent van de ondervraagden te kennen gegeven dat de bloedige aanval van de beweging Hamas door een falend beleid van de regering komt. The Jerusalem Post meldt dat onder de aanhangers van de huidige regeringscoalitie van premier Benjamin Netanyahu 79 procent van de ondervraagden dezelfde mening is toegedaan.

Van de ondervraagden vindt 56 procent dat de premier daarom moet aftreden zodra de huidige gevechten voorbij zijn. Zijn regering is er medeverantwoordelijk voor dat de grens zo slechts was beveiligd, vinden ze. Driekwart van de ondervraagden meent dat de regering-Netanyahu de enige verantwoordelijke is voor de lakse bewaking van de afscheidingen rond de Gazastrook. Ruim de helft denkt dat de minister van Defensie Yoav Gallant daarom aftreedt wegens zijn rol.

Meer uit Buitenland

VS mobiliseren hulp voor Venezuela na zware aardbevingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben laten weten dat ze in contact staan ​​met de Venezolaanse autoriteiten na zware aardbevingen en dat ze hulp mobiliseren voor het Zuid-Amerikaanse land. "We staan ​​in contact met de autoriteiten en mobiliseren hulp", aldus onderminister van Buitenlandse Zaken Christopher Landau op X. Hij noemde de aardbevingen "verwoestend".

35 minuten geleden
Venezuela getroffen door niet één maar twee zware aardbevingen

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - In het noorden van Venezuela hebben woensdag (lokale tijd) kort na elkaar twee zware aardbevingen met een kracht van respectievelijk 7.2 en 7.5 plaatsgevonden. Dat meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. Eerder op de dag sprak de USGS van slechts een enkele aardbeving met een kracht van 7.1.

3 uur geleden
Krachtige aardbeving voor kust Venezuela gevoeld in Caracas

CARACAS (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 7,1 heeft woensdagmiddag plaatsgevonden voor de kust van Venezuela, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. De beving was op een diepte van 13 kilometer, aldus de USGS.

5 uur geleden
Trump doet Turkije vage belofte over F-35's na gesprek met Rutte

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag dat hij "waarschijnlijk iets zal doen" waar Turkije blij mee zal zijn. Hij deed deze uitspraak toen hem na een ontmoeting met NAVO-chef Mark Rutte werd gevraagd of hij zou ingaan op de wens van Ankara voor F-35-gevechtsvliegtuigen en de straalmotoren die nodig zijn voor de ontwikkeling van het eigen Turkse gevechtsvliegtuig, de KAAN.

5 uur geleden
Trump vraagt ​​Congres 87,6 miljard dollar extra voor Iranoorlog

WASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump heeft het Amerikaanse Congres gevraagd om 87,6 miljard dollar extra financiering. Het grootste deel daarvan is bestemd voor "dringende behoeften" in het kader van de Iranoorlog.

5 uur geleden
Rutte weerspreekt Amerikaanse kritiek op NAVO-bondgenoten

WASHINGTON (ANP) - De kritiek van Washington op de Europese bereidheid om de VS te helpen in de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is maar ten dele gegrond. Dat zei NAVO-chef Mark Rutte woensdag in de Oval Office, tijdens een persmoment na een overleg met de Amerikaanse president Donald Trump.

5 uur geleden
Twee duikers vermist in Frankrijk na afbreken klif

BIARRITZ (ANP) - Twee duikers worden vermist in het Franse Biarritz, nadat een deel van een klif in zee is gestort, schrijft de Franse krant Le Parisien. Op het strand van de bekende surfplaats was het woensdagavond erg druk toen het gebeurde, door de hittegolf waar Frankrijk mee te maken heeft.

5 uur geleden