Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peiling: meerderheid Amerikanen vindt Biden te oud voor president

Peiling: meerderheid Amerikanen vindt Biden te oud voor president

NEW YORK (ANP) - Een flinke meerderheid van de Amerikanen vindt president Joe Biden te oud voor nog een termijn als president, zo blijkt uit een peiling van ABC News en onderzoeksbureau Ipsos.

Volgens de peiling zegt 86 procent van de Amerikanen dat de 81-jarige Biden te oud is. Een kleinere meerderheid (62 procent) vindt dat ook voormalig president Donald Trump, die 77 is, te oud is. En 59 procent van de ondervraagden acht beide kandidaten te oud voor het presidentschap.

Er is een groot verschil in de manier waarop kiezers met een sterke voorkeur voor een van de twee grote partijen hun vermoedelijke presidentskandidaten zien. Zo vindt 73 procent van de Democraten Biden te oud, terwijl slechts 35 procent van de Republikeinen Trump te oud noemt. Van de kiezers zonder partijvoorkeur acht 91 procent Biden te oud; 71 procent zegt hetzelfde over Trump.

De resultaten van de nieuwe peiling zijn wellicht beïnvloed door een vorige week verschenen rapport van de Republikeinse speciale aanklager Robert Hur. Daarin concludeerde deze dat Biden niet hoeft te worden vervolgd om het slordig omgaan met geheime documenten tussen 2017 en 2020, toen hij geen vicepresident meer was en nog geen president was. Maar Hurs rapport deed wel twijfel rijzen over Bidens mentale geschiktheid. De Democratische vicepresident Kamala Harris noemde het rapport "politiek gemotiveerd".

Meer uit Buitenland

Parlementsvoorzitter Iran beschuldigt VS van plannen grondaanval

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.

44 minuten geleden
Auto rijdt in op voetgangers in Britse stad Derby

DERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.

1 uur geleden
Weer brand in belangrijke Russische haven na aanval

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.

2 uur geleden
Syrië meldt nieuwe drone-aanval vanuit Irak

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.

3 uur geleden
Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

7 uur geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

12 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

13 uur geleden