Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peiling: meer Nederlanders met weinig vertrouwen in de politiek

Peiling: meer Nederlanders met weinig vertrouwen in de politiek

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van zes op de tien de Nederlanders heeft "weinig" of "heel weinig" vertrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête die de NOS door Ipsos liet uitvoeren onder 1993 kiesgerechtigden. Vorig jaar ging het volgens de omroep nog om vier op de tien Nederlanders die weinig vertrouwen hadden in Den Haag.

Uit de peiling blijkt dat met name de trage kabinetsformatie en het regeringsbeleid ten aanzien van de woningmarkt en de zorg verantwoordelijk zijn voor het dalende vertrouwen. Ook de kindertoeslagenaffaire, de corona-aanpak en het klimaatbeleid hadden volgens Ipsos een negatieve impact. Het zijn vooral mensen die op Forum voor Democratie, PVV, SP en JA21 stemmen die zeggen weinig geloof te hebben in Den Haag.

Behalve het vertrouwen, zijn ook de rapportcijfers voor de regering het afgelopen jaar gedaald. Het huidige demissionaire kabinet krijgt volgens de peiling een 4,9. Ten tijde van de Tweede Kamerverkiezingen in maart was dat nog een 6. Ook het vertrouwen in demissionair premier Mark Rutte is gedaald, aldus Ipsos. Minder dan de helft vindt dat Rutte de coronacrisis goed afhandelt. In 2020 was dat nog twee derde.

De bij het CDA opgestapte Pieter Omtzigt komt bij Ipsos uit de bus als de meest gewaardeerde politicus met het cijfer 7,0. Politieke nieuwkomers Laurens Dassen (Volt) en Caroline van der Plas (BBB) volgen met beiden een 6,0.

Meer uit Politiek

Jetten wil ook AI-veiligheidsinstituut in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten wil dat Nederland net als andere Europese landen ook een veiligheidsinstituut krijgt voor kunstmatige intelligentie (AI). Hij reageerde positief op een voorstel van Volt-leider Laurens Dassen. Jetten wil zoiets het liefst opzetten samen met landen als Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Duitsland, die al zo'n instantie hebben.

5 minuten geleden
Jetten hoopt binnen een week op deal met oppositie over begroting

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten hoopt binnen een week een deal te kunnen sluiten met oppositiepartijen over de begroting. "Als het binnen een week lukt, zou dat fantastisch zijn", zei de premier bij de Algemene Politieke Beschouwingen. Jesse Klaver was daar niet van onder de indruk. "Als ik op Brad Pitt zou lijken, zou dat ook fantastisch zijn", reageerde de PRO-leider tot hilariteit van de Tweede Kamer.

14 minuten geleden
Jetten: aan kabinet om duurzame gaspedaal vol in te trappen

DEN HAAG (ANP) - Het is aan het kabinet om het "duurzame gaspedaal" weer vol in te trappen, nadat er jarenlang "jojobeleid" is gevoerd. Dat zei premier Rob Jetten tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen na vragen van Christine Teunissen (PvdD).

1 uur geleden
Klaver: heel zorgelijk dat Jetten vasthoudt aan breed akkoord

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver vindt het "heel zorgelijk" dat premier Rob Jetten vasthoudt aan zijn wens voor brede steun voor de kabinetsplannen. Verschillende fracties drongen tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen al bij Jetten aan om voor links of rechts te kiezen, maar dat wil de premier nog niet doen.

1 uur geleden
Jetten: te weinig tijd om alle wensen oppositie te verwerken

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten zegt dat niet alle wensen van de oppositie in de begroting konden worden verwerkt, omdat het kabinet te weinig tijd heeft gehad. "Ik heb dat onderschat", zei de minister-president tijdens de tweede dag van het debat over de plannen van het minderheidskabinet.

1 uur geleden
Stoffer: als we zo doorsudderen, dan gaan we er niet komen

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer wil dat het kabinet snel kiest of het belastingplan en de begrotingen over links of over rechts door de Tweede en Eerste Kamer worden geloodst. "Want als we zo doorsudderen, dan gaan we er niet komen."

1 uur geleden
Bikker: als kabinet zo doorgaat, gaan we een modderpoel in

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker waarschuwt dat het kabinet het eerst onderling eens moet worden, voordat het kan gaan onderhandelen met oppositiepartijen. "Als het kabinet zo doorgaat, gaan we met z'n allen de modderpoel in. Dat gun ik ons land niet. En dat gun ik ook alle ministers niet die hard werken om goede dingen voor elkaar te krijgen."

1 uur geleden