Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peiling I&O: steun voor opvang Oekraïners neemt iets af

Peiling I&O: steun voor opvang Oekraïners neemt iets af

DEN HAAG (ANP) - Nederland staat nog steeds achter het ruimhartig opnemen van vluchtelingen uit Oekraïne, maar de steun daarvoor wordt wel iets kleiner, meldt onderzoeksbureau I&O. Zes op de tien mensen vinden dat Oekraïense oorlogsvluchtelingen met open armen moeten worden ontvangen. Vorige maand vonden bijna zeven op de tien mensen dat, en in maart acht op de tien mensen.

Een op de tien mensen is tegen het ruimhartig opvangen van Oekraïense vluchtelingen, en die groep is redelijk stabiel. De mensen die eerst voor waren, zijn nu vooral "neutraal".

Ongeveer de helft van de Nederlanders is voor Oekraïense toetreding tot de Europese Unie en bijna 20 procent is tegen. Die groepen zijn redelijk stabiel.

I&O peilde ook hoe de Nederlanders over het kabinet-Rutte IV denken. Twee op de drie ondervraagden zijn ontevreden. In januari, toen de coalitie aantrad, was iets meer dan de helft ontevreden. Vooral D66 verliest terrein. Als er nu verkiezingen werden gehouden, zou de partij dertien zetels halen, elf minder dan bij de afgelopen Kamerverkiezingen. CDA verliest virtueel zeven zetels en VVD zes. Bij elkaar zouden de coalitiepartijen 55 van de 78 zetels overhouden. Vergeleken met de verkiezingen winnen vooral JA21, BBB en GroenLinks.

Meer uit Binnenland

Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

2 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

7 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

9 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

9 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

11 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

13 uur geleden
Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

16 uur geleden