Peiling I&O: steun voor opvang Oekraïners neemt iets af
DEN HAAG (ANP) - Nederland staat nog steeds achter het ruimhartig opnemen van vluchtelingen uit Oekraïne, maar de steun daarvoor wordt wel iets kleiner, meldt onderzoeksbureau I&O. Zes op de tien mensen vinden dat Oekraïense oorlogsvluchtelingen met open armen moeten worden ontvangen. Vorige maand vonden bijna zeven op de tien mensen dat, en in maart acht op de tien mensen.
Een op de tien mensen is tegen het ruimhartig opvangen van Oekraïense vluchtelingen, en die groep is redelijk stabiel. De mensen die eerst voor waren, zijn nu vooral "neutraal".
Ongeveer de helft van de Nederlanders is voor Oekraïense toetreding tot de Europese Unie en bijna 20 procent is tegen. Die groepen zijn redelijk stabiel.
I&O peilde ook hoe de Nederlanders over het kabinet-Rutte IV denken. Twee op de drie ondervraagden zijn ontevreden. In januari, toen de coalitie aantrad, was iets meer dan de helft ontevreden. Vooral D66 verliest terrein. Als er nu verkiezingen werden gehouden, zou de partij dertien zetels halen, elf minder dan bij de afgelopen Kamerverkiezingen. CDA verliest virtueel zeven zetels en VVD zes. Bij elkaar zouden de coalitiepartijen 55 van de 78 zetels overhouden. Vergeleken met de verkiezingen winnen vooral JA21, BBB en GroenLinks.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een jaar controles zijn 530 mensen bij de grens geweigerd. Tussen 9 december 2024 en 8 december 2025 werden 143.960 mensen en 35.380 voertuigen gecontroleerd door de Koninklijke Marechaussee. 250 mensen werden aangehouden aan de grens, schrijft demissionair minister David van Weel van Asiel en Migratie in een brief aan de Tweede Kamer.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie met oud en nieuw nog vuurwerk wil afsteken, moet daar in verenigingsverband toestemming voor vragen aan de gemeente. Per vergunning mogen maximaal acht mensen vuurwerk afsteken. Er geldt een minimumleeftijd van 16 jaar en er moeten altijd minstens twee volwassenen bij zijn. Geen van de afstekers mag onder invloed zijn van alcohol of andere middelen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
13 uur geleden