Peiling: gevaccineerde Nederlanders positief over boosterprik
AMSTERDAM (ANP) - Ruim acht op de tien van de Nederlanders die gevaccineerd zijn tegen het coronavirus, zou een boosterprik laten zetten zodra dat kan. Dat blijkt uit een peiling die de NOS onder bijna 2300 mensen liet uitvoeren door I&O Research.
Volgens het onderzoeksbureau, dat de peiling tussen afgelopen vrijdag (na de coronapersconferentie) en maandag uitvoerde, is 83 procent van de gevaccineerden positief over de boosterpik. Dat is een lichte stijging ten opzichte van september, toen ging het om 79 procent. Twee derde zou de prik zeker laten zetten, 22 procent noemt het nemen van een extra inenting waarschijnlijk.
Met name onder de gevaccineerde 35-plussers is er meer draagvlak gekomen voor de boosterprik, zien de onderzoekers. Bij jongeren staan er vergeleken met september ongeveer evenveel mensen welwillend tegenover een extra dosis van het coronavaccin.
De boosterprik is bedoeld om de bescherming tegen Covid-19 te versterken. De werking van de coronavaccins kan na verloop van tijd afnemen. De overheid geeft 60-plussers, bewoners van zorginstellingen en ook zorgpersoneel dat direct contact met patiënten heeft voorrang voor een extra prik. 60-minners zijn na deze groepen aan de beurt, ook al is dat volgens de Gezondheidsraad nog niet nodig. De raad adviseerde woensdag ook mensen met het syndroom van Down zo snel mogelijk een boosterprik te geven.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.
36 minuten geledenVOLKEL (ANP) - Zo'n veertig personen blokkeren de hoofdingang van de vliegbasis in het Brabantse Volkel. Dat meldt een woordvoerder van de demonstranten. De groep herdenkt de Amerikaanse bombardementen met kernwapens op de Japanse steden Hiroshima en Nagasaki, deze maandag precies 81 jaar geleden. Ook protesteren ze tegen oorlog in de wereld. De demonstranten willen 81 minuten blijven zitten.
38 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - De watersport en pleziervaart in een deel van Nederland hebben last van de aanhoudende droogte. Sommige boten in het Gelderse rivierengebied, onder meer bij Culemborg, kunnen de jachthaven niet meer uit door de lage waterstand en het afgesloten Twentekanaal. Dat meldt een woordvoerster van HISWA-RECRON, dat de belangen van ondernemers in de watersport en recreatie behartigt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beide mannen die verdacht worden van de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam moeten op 17 november voor de rechter verschijnen. Dat meldt het OM. Een 27-jarige man uit Hoofddorp en een 39-jarige man uit Polen worden verdacht van vernieling.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vanaf 06.45 uur rijden de treinen tussen Utrecht Centraal en Den Haag Centraal en tussen Utrecht Centraal en Rotterdam Centraal weer. Sinds zondag aan het einde van de middag reden daar door een kapotte bovenleiding geen treinen.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Op de Arnhemseweg in Apeldoorn heeft in de nacht van zondag op maandag een explosie plaatsgevonden. Daarna ontstond brand in een appartement. Het vuur kon snel worden geblust door de brandweer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Omdat het de komende dagen heel warm wordt, gaan vuilniswagens al vroeg de weg op. De medewerkers kunnen dan binnen zijn voor het heetste deel van de dag. Milieustraten en afvalbrengpunten gaan rond het middaguur dicht. Dat gebeurde eerder deze zomer ook bij uitzonderlijke hitte.
14 uur geleden