Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peiling: gevaccineerde Nederlanders positief over boosterprik

Peiling: gevaccineerde Nederlanders positief over boosterprik

AMSTERDAM (ANP) - Ruim acht op de tien van de Nederlanders die gevaccineerd zijn tegen het coronavirus, zou een boosterprik laten zetten zodra dat kan. Dat blijkt uit een peiling die de NOS onder bijna 2300 mensen liet uitvoeren door I&O Research.

Volgens het onderzoeksbureau, dat de peiling tussen afgelopen vrijdag (na de coronapersconferentie) en maandag uitvoerde, is 83 procent van de gevaccineerden positief over de boosterpik. Dat is een lichte stijging ten opzichte van september, toen ging het om 79 procent. Twee derde zou de prik zeker laten zetten, 22 procent noemt het nemen van een extra inenting waarschijnlijk.

Met name onder de gevaccineerde 35-plussers is er meer draagvlak gekomen voor de boosterprik, zien de onderzoekers. Bij jongeren staan er vergeleken met september ongeveer evenveel mensen welwillend tegenover een extra dosis van het coronavaccin.

De boosterprik is bedoeld om de bescherming tegen Covid-19 te versterken. De werking van de coronavaccins kan na verloop van tijd afnemen. De overheid geeft 60-plussers, bewoners van zorginstellingen en ook zorgpersoneel dat direct contact met patiënten heeft voorrang voor een extra prik. 60-minners zijn na deze groepen aan de beurt, ook al is dat volgens de Gezondheidsraad nog niet nodig. De raad adviseerde woensdag ook mensen met het syndroom van Down zo snel mogelijk een boosterprik te geven.

Meer uit Binnenland

KNMI waarschuwt voor dichte mist in noorden van Nederland

DE BILT (ANP) - In grote delen van Nederland komt dichte mist voor, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI). Deze mist kan "zeer plaatselijk en verraderlijk" zijn.

1 uur geleden
Ameland blijft even bereikbaar als nu, belooft minister

DEN HAAG (ANP) - De bereikbaarheid van Ameland gaat niet achteruit, ook al heeft het kabinet een kwart miljard euro weggehaald uit een pot voor de vaarverbinding van en naar het eiland. Dat beloofde minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in het debat over zijn begroting. "We blijven gewoon baggeren."

2 uur geleden
PO-Raad verbaasd over gewenst verbod op generatieve AI

DEN HAAG (ANP) - De koepelorganisatie voor het primair onderwijs (PO-Raad) snapt de zorgen van politici over generatieve AI voor leerlingen op basisscholen, maar is verrast door een Kamermeerderheid voor een totaalverbod. Volgens een woordvoerder komt de beslissing "uit de lucht vallen".

5 uur geleden
Boerenclubs ontevreden na gesprek over stikstofplannen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisaties LTO en NAJK zijn ontevreden over de verdere uitwerking van de stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen. Dat zeggen de voormannen na hun gesprek met de landbouwminister donderdagmiddag. "Op dit moment zien we onvoldoende beweging," zegt Gerben Boom namens de jonge boeren. LTO-voorman Ger Koopmans noemde het een "moeilijk" gesprek.

5 uur geleden
Nog zeker vijf gemeenten onder toezicht om te weinig asielopvang

DEN HAAG (ANP) - Zeker vijf gemeenten komen volgende week onder toezicht van de overheid te staan, omdat ze te weinig doen voor de opvang van asielzoekers. De gemeenten Best in Noord-Brabant, Dantumadiel in Friesland, Neder-Betuwe en West Betuwe in Gelderland en Roerdalen in Limburg hebben bekendgemaakt dat ze op de lijst staan. Asielminister Bart van den Brink brengt maandag het volledige overzicht naar buiten.

5 uur geleden
OM vervolgt zeven agenten voor dood van arrestant in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt zeven agenten voor hun rol tijdens de arrestatie van een 32-jarige man op vrijdag 9 juni 2023 in Rotterdam. De man overleed nadat hij werd getaserd en vervolgens langdurig in bedwang werd gehouden tijdens een aanhouding. De zaak tegen een achtste agent is geseponeerd, meldt het OM donderdag.

6 uur geleden
Walibi laat dit weekend minder bezoekers toe bij Fright Nights

BIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi laat dit weekend minder mensen toe tijdens de Halloween Fright Nights. Dat zegt een woordvoerder namens het pretpark. Vorig weekend ontstonden er vechtpartijen tussen bezoekers en moest de mobiele eenheid worden ingezet om de orde te herstellen.

6 uur geleden