Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peiling: een op drie wil strengere coronaregels en handhaving

Peiling: een op drie wil strengere coronaregels en handhaving

UTRECHT (ANP) - De coronamaatregelen en handhaving daarvan mogen wel wat strenger, vindt meer dan een op de drie ondervraagden in een onderzoek van gezondheidsinstituut Nivel. Aan de peiling deden 2302 mensen mee. Op de vraag "Wat kan volgens u beter in de aanpak van het coronavirus?", gaf 36 procent antwoorden die neerkwamen op een roep om meer bindende voorschriften en betere handhaving.

Van de respondenten noemde 13 procent duidelijkheid als verbeterpunt. Het gaat er dan bijvoorbeeld om dat de overheid beter moet duidelijk maken wat wel en niet is toegestaan. De coronamaatregelen worden regelmatig aangepast en niet iedereen kan dat bijbenen, zo blijkt.

Toch zeggen ook veel mensen de informatievoorziening juist wel te waarderen. De onderzoekers vroegen in de steekproef ook wat mensen wél goed vinden gaan in de aanpak om het coronavirus terug te dringen. De informatieverstrekking en persconferenties van premier Mark Rutte en minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge behoren met 16 procent tot de meest genoemde positieve punten. Een op de tien ondervraagden is uitermate negatief en vindt dat weinig of niets goed is gegaan in de bestrijding van het virus.

De peiling is half oktober uitgevoerd onder leden van het Consumentenpanel Gezondheidszorg van het Nivel. Ze waren tussen de 27 en 93 jaar. De gemiddelde leeftijd van de ondervraagden was 66 jaar.

Meer uit Binnenland

Beveiliging bij locaties DPG Media aangescherpt na incident

DUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.

17 minuten geleden
Ook excuses Van Weel om communicatie over dossier-Lisa

DEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.

34 minuten geleden
Korpsleiding erkent fouten in onderzoek naar 'glurende' agenten

DRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.

1 uur geleden
Wethouder Hardenberg: COA heeft twee weken om locaties te sluiten

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.

2 uur geleden
Marineschip Evertsen wordt definitief ingezet op Middellandse Zee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Evertsen gaat definitief naar het oosten van de Middellandse Zee. Het luchtverdedigings- en commandofregat vertrok vorige week al in die richting, maar een formeel besluit over de inzet ervan moest nog worden genomen.

2 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman via Egypte geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Een groep gestrande reizigers is vanuit het Midden-Oosten via Egypte teruggekeerd in Nederland. Op Schiphol landde iets na 17.30 uur een Transavia-vlucht uit Hurghada.

2 uur geleden
Asielminister verscherpt toezicht op straat in Emmen na overlast

TER APEL (ANP) - Na aanhoudende berichten over overlastgevende asielzoekers in Emmen zet minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) extra mensen in om het toezicht op straat te verscherpen. Tijdens zijn eerste bezoek als bewindsman aan het aanmeldcentrum in Ter Apel maakte hij bekend zes buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en een teamleider in te zetten en bovendien de toezichtteams op straat met acht mensen te versterken.

3 uur geleden