Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peiling: Duitsers hebben veel angst voor extreem weer

Peiling: Duitsers hebben veel angst voor extreem weer

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan zestig procent van de volwassenen in Duitsland hebben volgens een rondvraag angst voor extreme weersomstandigheden. 42 procent vreest dat zij zelf in de toekomst daarmee te maken krijgen, zo blijkt uit het resultaat van de peiling die werd uitgevoerd door het Britse bureau voor marktonderzoek en gegevensanalyse YouGov.

Meer dan de helft van de ondervraagden, zo'n 56 procent, vond dat de Duitse regering te weinig aan het klimaat doet om de Duitse burgers te beschermen tegen extreme weersomstandigheden. Dertig procent vond dat de bescherming afdoende was.

Uit een vergelijkbare peiling van YouGov in opdracht van de Deutsche Presse-Agentur (DPA) blijkt dat bijna een derde van de Duitsers ook consequenties voor zichzelf wil trekken uit de gevolgen van de extreme weersomstandigheden.

Extreme hitte en bosbranden

Zo zou dertig procent van de ondervraagden in de toekomst minder vaak of helemaal geen vakantie meer naar de Middellandse Zee maken, om geen grote hitte of bosbranden mee te hoeven maken. 37 procent dacht helemaal niet na over de gevolgen voor zichzelf.

Volgens informatie uit de reisbranche vertonen boekingen momenteel geen merkbare gedragsveranderingen in Duitsland.

Meer uit Buitenland

Dodental overstromingen Indonesië loopt verder op

DENPASAR (ANP/AFP) - Bij de overstromingen als gevolg van noodweer op de Indonesische eilanden Bali en Flores zijn volgens de autoriteiten 23 mensen om het leven gekomen. De meeste slachtoffers vielen op het toeristische Bali. Er worden nog vijf mensen vermist. Donderdag stond het dodental nog op achttien.

1 uur geleden
Polen spreekt Trump tegen: drones waren geen 'vergissing'

WARSCHAU (ANP) - Polen gaat in tegen de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat de zwerm Russische drones die Polen is binnengevlogen mogelijk een vergissing was. Dat hadden we ook wel gewild, zegt de Poolse premier Donald Tusk. "Maar dat was het niet. En dat weten we."

1 uur geleden
Denemarken wil voor miljarden aan luchtafweersystemen kopen

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken wil voor 58 miljard kroon (bijna 7,8 miljard euro) Europese luchtverdedigingssystemen kopen, meldt het Deense ministerie van Defensie. Het wordt de duurste wapenaankoop ooit voor Denemarken. Volgens defensieminister Troels Lund Poulsen is de veiligheidssituatie voor het land "uitdagend".

2 uur geleden
Frankrijk ontbiedt Russische ambassadeur om drones boven Polen

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft de Russische ambassadeur ontboden, heeft minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot gezegd op de zender France Inter. Volgens Barrot zal hem vrijdagochtend gezegd worden "dat we ons niet laten intimideren". Aanleiding zijn de Russische drones die in Polen zijn neergekomen en neergeschoten.

2 uur geleden
Prins Harry bezoekt Oekraïne om gewonde veteranen te steunen

KYIV (ANP) - De Britse prins Harry is aangekomen in Oekraïne voor een verrassingsbezoek. Hij is daar vooral om zijn steun te betuigen aan de duizenden gewonde militairen. De prins wil "alles doen wat mogelijk is" om revaliderende militairen te helpen, meldt The Guardian, die hem interviewde in de trein naar Oekraïne.

2 uur geleden
Videobeelden getoond van verdachte van moord op Charlie Kirk

SALT LAKE CITY (ANP) - Het Utah Department of Public Safety heeft videobeelden getoond van de persoon die ervan verdacht wordt de conservatieve activist Charlie Kirk te hebben doodgeschoten. Dat gebeurde donderdagavond op een persconferentie.

6 uur geleden
Bronnen tegen CBS News: naam verdachte moord Charlie Kirk bekend

SALT LAKE CITY (ANP) - Rechercheurs hebben de naam van de persoon die ze als verdachte voor de moord op Charlie Kirk op het oog hebben - in de Verenigde Staten 'person of interest' genoemd - volgens drie bronnen tegen CBS News. Er is nog geen arrestatiebevel uitgevaardigd.

10 uur geleden