Peiling: bijna helft Duitsers ontevreden over nieuw steunpakket
BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna de helft van de Duitsers is ontevreden over het nieuwe steunpakket van ruim 65 miljard euro dat onlangs werd aangekondigd om huishoudens te helpen wegens de oplopende inflatie. Dat komt naar voren in een peiling van de Duitse televisiezender ZDF.
Volgens dat onderzoek vindt 49 procent van het Duitse publiek dat de overheid niet voldoende doet om mensen te helpen met de sterk gestegen prijzen van energie en levensmiddelen. Vooral voor huishoudens met lage inkomens wordt volgens de ondervraagden te weinig steun geboden. Er zijn ook mensen die zeggen dat Berlijn wel voldoende doet of juist teveel steunmaatregelen neemt.
Het onderzoek werd gedaan door het langlopende tv-programma Politbarometer. De grootste zorgen over de inflatie spelen volgens de peiling bij kiezers van de rechtse partij AfD, terwijl bij kiezers van de linkse Die Grünen de zorgen het minst zouden spelen.
Het nieuwe steunpakket werd vorige week zondag bekendgemaakt en bevat onder meer steunmaatregelen voor gepensioneerden en studenten. Ook komt er een vervolg op het tijdelijke goedkope ticket voor openbaar vervoer in Duitsland. Dat goedkope ticket was erg populair onder de bevolking.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
26 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
15 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
16 uur geleden