Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peiling: bijna helft Duitsers ontevreden over nieuw steunpakket

Peiling: bijna helft Duitsers ontevreden over nieuw steunpakket

BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna de helft van de Duitsers is ontevreden over het nieuwe steunpakket van ruim 65 miljard euro dat onlangs werd aangekondigd om huishoudens te helpen wegens de oplopende inflatie. Dat komt naar voren in een peiling van de Duitse televisiezender ZDF.

Volgens dat onderzoek vindt 49 procent van het Duitse publiek dat de overheid niet voldoende doet om mensen te helpen met de sterk gestegen prijzen van energie en levensmiddelen. Vooral voor huishoudens met lage inkomens wordt volgens de ondervraagden te weinig steun geboden. Er zijn ook mensen die zeggen dat Berlijn wel voldoende doet of juist teveel steunmaatregelen neemt.

Het onderzoek werd gedaan door het langlopende tv-programma Politbarometer. De grootste zorgen over de inflatie spelen volgens de peiling bij kiezers van de rechtse partij AfD, terwijl bij kiezers van de linkse Die Grünen de zorgen het minst zouden spelen.

Het nieuwe steunpakket werd vorige week zondag bekendgemaakt en bevat onder meer steunmaatregelen voor gepensioneerden en studenten. Ook komt er een vervolg op het tijdelijke goedkope ticket voor openbaar vervoer in Duitsland. Dat goedkope ticket was erg populair onder de bevolking.

Meer uit Financieel

Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

37 minuten geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

2 uur geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

2 uur geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

3 uur geleden
Nog geen uitspraak Hooggerechtshof VS over importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.

3 uur geleden
Op verzoek VS: tanker met Venezolaanse olie afgemeerd op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.

4 uur geleden
Wall Street opent lager na resultaten grote Amerikaanse banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.

4 uur geleden