Peiling: bijna 40 procent bespaart dit jaar op kerstverlichting
HILVERSUM (ANP) - Bijna 40 procent van de mensen doet de komende weken vanwege de hoge energieprijzen minder kerstverlichting aan, meldt EenVandaag op basis van een eigen peiling. Mensen besparen ook op het kerstdiner. Een kleine groep viert kerst dit jaar zelfs helemaal niet wegens de hoge kosten.
Een deel van de mensen die willen besparen op de energiekosten, doet de kerstverlichting korter aan. Anderen versieren hun huis en tuin minder dan anders.
31 procent zegt minder uit te geven aan het vieren van kerst dan voorheen. In sommige families lunchen mensen met kerst in plaats van dineren, of het menu wordt aangepast. 4 procent slaat de kerstviering door de gestegen prijzen helemaal over. Vooral mensen in de laagste inkomensgroepen doen dit, aldus EenVandaag.
Het onderzoek is gehouden onder ruim 32.000 leden van het EenVandaag Opiniepanel. Dit panel bestaat uit 80.000 leden.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
47 minuten geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
10 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
15 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
15 uur geleden