Peiling: 50PLUS in de lift met twee zetels winst
DEN HAAG (ANP) - De eerste peiling van 2020 van Maurice de Hond ziet er gunstig uit voor 50PLUS. De partij krijgt er 2 zetels bij en komt daarmee uit op 9 zetels, als er nu verkiezingen zouden zijn. Volgens De Hond is dat de hoogste score sinds september 2013.
De stijging zou volgens de opiniepeiler te maken kunnen hebben met de ontwikkelingen van de koopkracht en pensioenuitkeringen voor gepensioneerden. De partij zet zich in voor deze groep.
De VVD en PVV hebben in de peiling met 19 de meeste zetels. De PvdA zakt er ten opzichte van december vorig jaar een eentje terug van 19 naar 18.
Vuurwerkverbod
De Hond deed via Peil.nl ook een peiling over een mogelijk vuurwerkverbod. 62 procent van de ondervraagden wil het consumentenvuurwerk helemaal verbieden. In totaal 20 procent wil niks veranderen en 18 procent wil alleen knalvuurwerk en pijlen verbieden.
Onder de leden van Partij van de Dieren is de wens voor een algeheel verbod met 96 procent het grootst, gevolgd door GroenLinks (87) en 50Plus. Onder de VVD-aanhang bedraagt het percentage 52 procent.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
1 dag geleden